Tím ale paralely nekončí. Narazí na sebe soupeři, jejichž trenéři nebyli spokojeni s hrou svých svěřenců v úvodním kole.

Tohle hodnocení překvapuje u Žirovnice, která si odvezla tři body z Náměště po jednoznačném vítězství 5:0. „Ano, výsledek byl dobrý, tři body z venku se počítají. Herně to ale z naší strany nebylo dobré, byla tam spousta nedostatků. Náměšť měla stejný počet šancí,“ ohlédl se za týden starým duelem kouč Miroslav Zeman.

Třebíč má co napravovat herně i výsledkově. Remíza doma s Okříškami se za úspěch nepočítá. „Výsledek byl lepší než výkon. Herně jsme na tom byli hůře, podržel nás brankář,“ vyjádřil se trenér Petr Kylíšek st.

Bez ohledu na výsledkově odlišný start do soutěže panuje respekt na obou stranách. „Doma chceme uspět, ale přijede k nám soupeř, který bude patřit mezi nejlepších pět týmů soutěže. Nemůžeme čekat, že to bude snadné,“ varoval Miroslav Zeman.

Ze soupeřova tábora se mu dostalo hodně podobných slov. „Žirovnice má kvalitní tým. Pokud si přivezeme bod, ztráta to nebude. Na druhou stranu do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, takže bude záležet, jak se bude utkání vyvíjet,“ zamyslel se kouč HFK.

Zajímavá je historie posledních vzájemných zápasů. V minulém kalendářním roce se oba hrály na stadionu u Budína. V srpnu Žirovnice soupeře roznesla 5:1, o tři branky vedla už po první půlhodině. „Z naší strany to byl povedený zápas, dobře se na něj vzpomíná. My musíme ale počítat s tím, že se Třebíč od té doby poučila,“ prohlásil Miroslav Zeman, čímž si tak trochu naběhl.

Lukáš Dýnek zahájil kanonádu Žirovnice v Náměšti.
Vyhráli jsme sice zaslouženě, ale pro domácí je to až kruté, přiznává Dýnek

Nemohla totiž následovat jiná otázka, než zda se poučil jeho tým z ještě o pár měsíců staršího zápasu. To hrál doma s Třebíčí 5:5, přičemž ještě čtvrt hodiny před koncem vedl o dva góly a kontroloval hru. „Takové zápasy se stávají. A já říkám, že každá dobře mířená facka je k něčemu dobrá,“ doplnil.

Jeden z jeho nejzkušenějších svěřenců Lukáš Dýnek větu o dobře mířené facce podpořil. „Byl to kolaps, ale od té doby se nám nic podobného nepřihodilo,“ zmínil dosah nepovedeného zápasu.

Vzhledem ke kvalitě soupeřů by se mělo dnes servírovat chutné fotbalové menu. Na druhou stranu v prostředí, které není tak úplně ideální.

V Žirovnici totiž budují druhé tréninkové hřiště a kvůli němu se posouvaly branky na hlavním. V areálu je stále více dělníků než fotbalistů. A ne vše jde úplně ideálně.

Nejdříve se řešilo prosakování vody z nedalekého rybníka, v týdnu byly zase problémy s narušeným elektrickým vedením ke stánku na tribuně. „Budujeme něco, co klubu jako takovému v budoucnu hodně pomůže. Proto musíme být trpěliví,“ má pochopení Miroslav Zeman, ale také dodal: „Jsme omezeni při tréninku. Doposud jsme netrénovali na pevnou bránu. To mám stěžuje hlavně nácvik standardních situací.“