Mírovský fotbal ještě nikdy nehrál druhou nejvyšší soutěž, a tak se chystají velké a bujaré oslavy, které jsou navíc spojené s 50 lety založení místního Sokola. Trenér Michal Marek tak popsal své čerstvé pocity.

Už proběhly oslavy nebo čekáte až na konec sezony?
Oslava byla, ale nic velkého. Byli jsme na hřišti, kluci měli připravený šampaňský a celého mě zlili. Čas přijde až při posledním mistráku, který hrajeme navíc doma. Shodou okolností to vyšlo všechno na oslavy 50 let založení Sokola. Tak to vyšlo na jedničku. Po zápase si to chceme všichni užít. Budou tam všichni hráči, co prošli Mírovkou, takže i stará garda.

Takže teď jste to oslavili jen lehce?
Oslava proběhla v rámci možností, nebyli jsme ani kompletní.

Postup jste si zajistili tři kola před koncem…
Jsme rádi, že jsme využili první mečbol, protože se nám začali kupit absence. Zranění jsou Rásl i Valášek, a tak jsem rád, že se nemusíme už na nic a na nikoho ohlížet a příležitost dostanou hráči širšího kádru a z béčka. Samozřejmě soutěž chceme dohrát s úctou, osa bude stejná, ale dostanou šanci i jiní.

Co bylo rozhodující, že se vám povedl historický úspěch?
Rozhodující bylo vhodně posílit, což se povedlo. Charakterově si kluci sedli. Byly doby, kdy jsme měli rozdílné názory, ale řešili jsme to v klidu po zápase. Nejsem žádný diktátor, poslouchám názory ostatních, ale je pravda že moje rozhodnutí je vždycky závěrečné. Důležité bylo, že kabina fungovala jako tým. Ano, jsou tam partičky starších a mladších, ale táhli za jeden provaz. Nebylo to bez problémů, ale vždy se vše vyřešilo ku prospěchu věci.

Ilustrační foto.
Na silnice se vrací Rallye Posázaví

Navíc vám to klapalo i na hřišti. Vždyť skóre mluví za vše 80:27. Fungovala obrana i útok…
Neměli jsme slabinu. Mohl jsem se spolehnout na všechny řady. Strašně velký dík patří Michalu Netopilíkovi, on jako kapitán a zároveň předseda klubu byl stavebním kamenem a věnoval tomu spoustu času a energie.

Byl čas, kdy vám bylo ouvej? Přišla taková doba, kdy jste si říkal: Pozor!?
Až tak bych to nebral. Podzim jsme zvládli dobře a v průběhu jara nám začal narůstat bodový zisk, protože jsme neměli žádné dlouhé výpadky. Ano, sice nám nevyšlo utkání v Černíči, ale ta facka přišla vhod, vzali jsme si z toho ponaučení a hned jsme zvládli následující zápas doma. Do teď jsme měli jen dvě prohry, takže jsem neměl moc obavy.

Kdy jste si v klubu a s hráči řekli, že budete hrát o postup?
Jelikož nám vyšel podzim, tak jsme jeli na soustředění do Harachova a tam jsme si sami řekli, že to zkusíme. Sice nám zimní příprava výsledkově nevyšla, ale jaro vyšlo parádně. Už spousta lidí, co zná mírovský fotbal a nebo za něj hrávala, tak nám říkala, jak to bylo v minulosti, že podzim byl kolikrát dobrý, ale jaro se vůbec nepovedlo. Letos to ale už konečně dopadlo.

Pokud se nepletu, tak to není váš první postup s Mírovkou…
Není. Je to deset let, co jsme postoupili do okresu. Jsem strašně rád, že to podruhé vyšlo. Po podzimu to bylo rozjetý dobře, tým fungoval, jak má, tak jsem se přestával bránit, a řekl jsem, že chceme hrát o postup. Když se pak náš náskok navýšil na deset bodů, tak jsme si navíc řekli, že chceme jít z prvního místa. Jsem rád, že to kluci splnili, a že táhli za jeden provaz. Myslím, že si to opravdu zasloužíme.

Dají se ty dva postupy vůbec srovnat, který je cennější?
První můj postup vždy zůstane první a nezapomíná se na něj. Když si to srovnám v hlavě, tak ale převažuje asi tenhle druhý. Navíc je to historický úspěch a zároveň je to v roce, kdy se slaví 50 let od založení Sokola.

Samozřejmě ještě není konec sezony, ale přeci jen není čas ztrácet čas. Už máte jistě v hlavě co a jak na příští sezonu.
Už v tuhle dobu jsme si sedli, jednáme o posílení mužstva, na můj vkus je úzký. Takže už jsme začali pracovat, času není moc na rozkoukávání, je potřeba pracovat. V hledáčku máme čtyři ráče, já věřím, že s padesáti procent budeme úspěšní, ale byl bych samozřejmě rád, kdyby vyšli všichni čtyři. Hlavně kluci si potřebují taky odpočinout, proto vše řešíme už teď. Hlavně nechceme do A třídy na jeden rok. Nechceme tam jen nakouknout a dostávat nátěry. Chceme být konkurenceschopní a bojovat o střed tabulky. Samozřejmě spousta lidí nám to nepřeje a kroutí hlavou, co tam budeme dělat, ale mám i hodně kladných a přejících ohlasů.

Ilustrační foto.
Ve Světlé se předvedou umělci v broušení skla