Ta je s devatenácti body na prvním místě s pětibodovým náskokem na druhé Štoky. „Je pravda, že letní příprava nebyla podle mých představ. Nestihli jsme odehrát ani jedno přípravné utkání," řekl na úvod trenér Mírovky Michal Marek.

7 zápasů = 23 gólů

Jeho svěřenci hned v prvním kole porazili v domácím prostředí nyní druhé Štoky a plný bodový zisk si v následujícím kole přivezli z Nového Rychnova, který loni hrál I. A třídu. Jedinou ztrátu zatím Mírovka zaznamenala ve třetím kole, kdy hostila Černič, která dokázala uhrát nerozhodný výsledek 1:1.

V dalších doposud odehraných kolech už Mírovka nezaváhala a navíc vzbudila u soupeřů respekt, protože Pacov B dostal tři góly, Budíkov čtyři, Černovice dokonce inkasovaly osmkrát a naposledy v okresním derby dostala Lípa rovněž tři góly. „Klíčové bylo, že jsem za minutu dvanáct vyřídil hostování Honzovi Kaplanovi. Tímto to bylo pro nás dvojí posílení, protože jeho příchodem se nám zkvalitnila útočná fáze a Jaroslava Rásla jsem mohl stáhnout do obrany," pochvaluje si přesuny v sestavě Marek a dodává: „Kromě jednoho zápasu, kdy nám chyběl Valášek, Freudenreich a Němec jsem v utkáních kompletní. Dalším hlavním pozitivem je, že je výborné klima v kabině. Od toho se to všechno odvíjí. Uvidíme ale, jak bude kabina fungovat, až přijdou bodové ztráty."

Trenér Michal Marek se ohlédl i za posledním vystoupením v Lípě. „Věděli jsme, že se Lípě nedaří. My jsme na tom opačně, proto jsme si jeli pro tři body. Hráče jsem hlavně upozorňoval na naše poslední utkání v Lípě, kdy jsme měli zápas dobře rozehraný, ale nakonec jen remizovali a málem ho ještě prohráli. Lípa vždy byla bojovný tým, který hrál do poslední minuty, ale teď je vidět, že prochází herní i výsledkovou krizí," dodal Marek.