Ta stále ještě bojuje o postup do nejvyšší krajské soutěže. Jejím největším konkurentem v boji o krajský přebor je Dobronín. Na něj má brodský celek náskok dvou bodů.

„Dobronín hraje už v sobotu, tak už budeme vědět, jestli nám bude stačit bod nebo tři," propočítal trenér Ledče Martin Turek, který má soupeře pod dohledem. „Byl jsem se na nich podívat, když hráli v Leštině a v sobotu se chystám samozřejmě do Pacova, kterému budu moc fandit," smál se.

Ledečský kouč v Leštině nečeká rozhodně lehký fotbal. Domácí jsou spíš bojovníci a to jeho fotbalovému celku příliš nesvědčí. „Sice jsme papírový favorit, ale oni jsou bojovníci. Takže to nebude jednoduché a ještě ke všemu na jejich specifickém hřišti," uvědomil si Turek. Navíc se podle něj v derby postavení v tabulce maže.

Martin Turek bude své svěřence varovat před nebezpečnými standardními situacemi a dlouhými auty. „A také především na nevyzpytatelného Štrose," usmál se ledečský lodivod. Leština je na zápasy, kdy soupeři jde o postup, zvyklá. Loni také na konci sezony přivítala rezervu Havlíčkova Brod, která také hrála o postup. Letos se jen změnil soupeř.

„Známe to jako své boty. Loni jsme hráli s Brodem dokonce nadvakrát, protože první zápas byl odložený kvůli bouřce. Ledeč potřebuje body, my už jsme v klidu, tak se budeme snažit předvést doma co nejlepší výkon," přeje si trenér Leštiny David Hospodka.

Ten soupeře zná jako své boty. V Ledči dokonce pracuje. „Některé kluky tak znám i osobně. Ledeč jsem i několikrát viděl, takže vím, co od ní čekat. Má velmi dobře poskládaný tým a hlavně dva silné útočníky Bláhu a Trpišovského, kteří čekají na chybu soupeře a umějí ji využít," přiblížil hru soupeře Hospodka, který marně přemýšlel nad ledečskými slabinami. „My budeme určitě chtít Ledeč potrápit.

Očekáváme i hojnou návštěvu, má být totiž pěkné počasí," dodal leštinský kouč. Minulý rok slavilo v Leštině postup brodské béčko.

Podaří se to Ledči?