Před sezonou tým opustil z pracovních důvodů Michal Marek. „Ten tady odvedl kus výborné práce, na kterou se snažíme navázat," řekl manažer Mírovky, Roman Malinský. Tomu se podařilo v letní přestávce angažovat zkušeného a ostříleného kouče Petra Kuchtu st., který už ví, jak chutná postup, ale i jak je těžké hrát o záchranu. „Jsem rád, že pan Kuchta moji nabídku přijal, protože ho jako trenéra velice uznávám. Podobné tréninky jsem naposledy zažil jako hráč Lučice pod Pepíkem Cimrmanem," dodal Malinský.

Hráči Mírovky jsou po podzimu na druhém místě tabulky s 29 body, stejně jako vedoucí Staré Ransko. Kádr tvoří především bývalí hráči brodského Slovanu. Nejlepším střelcem týmu je Filip Valášek a trenér Kuchta si pochvaluje i poslední posilu Marcela Hübnera. „Marcel je pro nás klíčovým hráčem. V Brodě si s ním neuměli poradit a tady s ním problémy nemáme," chválí středopolaře mírovský kouč. Ten lituje posledního zápasu s Lipnicí, který skončil nerozhodně 2:2, jinak by byla Mírovka v domácím prostředí stoprocentní.

Nejtěžší chvíle ale zažívali svěřenci trenéra Kuchty ve Světlé (4:0) a v Přibyslavi (3:1). „Tyhle zápasy nám vůbec nevyšly, ale zase nemůžeme čekat, že budeme všechno vyhrávat," vysvětluje šéf lavičky.

Na hráče čeká i pestrá zimní příprava, která je doplněna o soustředění v Orlických horách. „Kluci chodí poctivě trénovat a budou to mít i za odměnu za dosavadní výsledky," nastínil Malinský. A jak to bude v zimním období s posilami? „Kádr máme kvalitní, ale budu jednat o jednom záložníkovi," řekl mírovský manažer.