„Naší prioritou bude na jaře zachránit béčko ve III. třídě, tak o postupu neuvažujeme," říká trenér Mírovky Michal Marek. Jeho svěřenci nasbírali krásných 27 bodů a mohou se pochlubit zatím nejlepší obranou v soutěži, která inkasovala šestnáct gólů. „Kdybych měl být maximalista, tak mi pět bodů chybí. Mrzí mě domácí prohra s dvanáctou Horní Cerekví, která vyhrála z jediné střely na branku, a my neproměnili několik gólových příležitostí. Dále mně chybí dva body z Lípy, kde jsme ještě v osmdesáté minutě vedli 2:0, hráli proti deseti a nakonec jsme remizovali 2:2," bilancuje Marek. Tři body si Mírovka připsala hned v úvodním kole, ve kterém doma jasně porazila Košetice.

Potom už přišly zmiňované zápasy v Lípě a s Horní Cerekví. Následovala série šesti vítězství v řadě, kdy to postupně odnesly Černovice, Humpolec B, Lučice, Jiřice, Chotěboř B a Tis. Po prohře v Kostelci 2:1 přišla remíza s Budíkovem a domácí výhra nad druhými Štoky 4:1. Cenný bod uhrála Mírovka na hřišti vedoucí Ledče. Na tento výkon hráči Mírovky nedokázali navázat v předehrávaném jarním kole v Košeticích, kde prohráli 3:1.

„Tato porážka je zcela zasloužená. Košetice nás přehrály," přiznává Marek. A jaké plány střádá na zimní přípravu? „Tým jsem přebíral v letním období po panu Kuchtovi a testy mi ukázaly, že jsou hráči na tom špatně fyzicky, proto se nyní zaměříme hlavně na kondiční složku a chceme vylepšit herní projev. Těší mě zapracování Jakuba Mejstříka do týmu, který byl trenérem Kuchtou opomíjen, pro nás byl klíčovým hráčem a byl jsem rád, že nám brodský Slovan vyšel vstříc ohledně stopera Radka Vrby. Věřím, že tato spolupráce bude pokračovat," dodal Marek.