Nejdříve doma podlehli chotěbořskému béčku, následovaly dvě remízy v Herálci a s Tisem. V posledním zápase si Mírovka v Humpolci nechala dát tři góly v posledních osmi minutách. „Do utkání jsme vstupovali hodně oslabení (zraněný Šimon, Valášek, vykartovaný náš nejlepší střelec Honza Kaplan, se sebezapřením šel i přes natažený zadní stehenní sval můj klíčový středový hráč do defenzívy Jarda Rásl," řekl trenér Mírovky Michal Marek. Právě Rásl musel vzhledem ke zranění ze hřiště už v osmnácté minutě. Trenér Michal Marek byl nucen sáhnout ke střídání. Místo něj na plac poslal Pavla Rázla. Do konce prvního poločasu si Mírovka na place plnila veškeré úkoly do puntíku.

„Kluky jsem v poločase pochválil a soupeř po přestávce nepřišel se žádnou změnou, my jsme neměli důvod něco měnit," přiznal Marek. Humpolec měl mírnou územní převahu, ale k brance se nakonec dostával jen nakopávanými míči za obranu, se kterými si hostující zadáci dokázali poradit. Až přišel rohový kop Humpolce a z něho se dokázal prosadit Prokop. Následně musela Mírovka hru otevřít, čehož domácí využili k dalším dvěma gólům z brejkových situací. „Po třech bodových ztrátách jsme chtěli v Humpolci bodovat, do utkání jsme vstupovali s pokorou, i vzhledem k předchozí domácí výhře Humpolce se Štoky (6-0). Utkání nakonec ovlivnilo několik faktorů. Za prvé zranění mého klíčového hráče defenzívy Jardy Rásla již v 18. Minutě, za druhé vyloučení a zkrat Jirky Hejla a za třetí opět laciný inkasovaný gól z rohu, kdy jsme soupeři tuto branku doslova darovali hrubými individuálními chybami. Chtěl bych svůj tým pochválit za hru do 82. minuty utkání, kdy mi hráči plnili, co jsme si v kabině řekli a předsevzali, ale lacinou a darovanou brankou z rohu svůj kvalitní výkon doslova degradovali a svou práci úplně zhatili," zlobil se trenér Mírovky.