Mírovka má záchranu ve svých rukách

Havlíčkobrodsko - Havlíčkova Borová si zajela pro debakl 9:0 do Kamenice nad Lipou. A ani Žirovnice soupeře z Havlíčkova Brodu nešetřila rezerva Slovanu prohrála 7:1. Mírovka má záchranu soutěže ve svých rukách, ale na paty jí šlape Telč a Chotěboř B.

13.6.2018

Záchranu má Mírovka (v oranžovém kapitán Michal Netopilík) ve svých rukách.Foto: Deník/archiv

CHOTĚBOŘ B – TŘEŠŤ 3:0
Domácí měli před zápasem s Třeští nůž na krku, jde jim totiž o záchranu v soutěži. Takže chtěli udělat vše pro tři body, ale stál proti nim velmi kvalitní soupeř, který šlapal do poslední chvíle. První poločas skončil bez branek, kdy byly k vidění tutovky na obou stranách, které vznikly přesným balonem dopředu, ale v obou případech se vyznamenali brankáři. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Z pravé strany se odrazil balon k Češíkovi, ten udělal dva rychlé kroky a z úhlu otevřel skóre. Hned po rozehrání vystihli rozehrávku a Janda nakonec balon dorazil do brány. Dobře vysunutý Somerauer pelášil sám na branku, byl faulovaný brankářem a sám penaltu proměnil.

Góly: 49. Češík, 49. Janda, 83. Šimoňák (PK). Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Chotěboř B: Chalupa – Hromádka, Čapek, Keller, Jan Hlaváček – Pfeffer, Chlad, Tůma (31. Češík), Somerauer (83. Ledvinka) – Krédl (62. Šimoňák), Janda.

KAMENICE – H. BOROVÁ 9:0
Domácí nedali hostům šanci, přehrávali je ve všech směrech. Už v 6. minutě si naběhl do vápna Dejmek a přihrávku uklidil do sítě. Na 2:0 zvýšil u přední tyče důrazný Melzoch a třetí gól Kamenice přidal po kličce brankáři Míka. Další střelecké úspěchy si domácí schovali na závěr poločasu, D. Hadač a J. Houser posunuli skóre na 5:0. Po přestávce přidal šestý gól z trestného kopu za pomoci břevna Šuranský. Pak mohli hosté korigovat, ale A. Frühbauera vychytal Přibyl. Závěr už patřil Kamenici docela, Houser, Hadrava a Dejmek dokonali debakl H. Borové.

Góly: 6. a 86. Dejmek, 9. Melzoch, 13. Míka, 43. D. Hadač, 44. a 81. Jiří Houser, 54. Šuranský, 84. T. Hadrava. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 5:0. H. Borová: Lupták – Chlubna (66. Čejka), Němec, Z. Frühbauer, Rakušan, Blažek, A. Frühbauer, D. Frühbauer, Novotný, Sobotka, Paušíma.

LEŠTINA – TELČ 6:1
Domácí byli po většinu zápasu lepším týmem. Do zápasu vstoupili aktivněji a ve 20. minutě se dostali do vedení. Forejt našel nabíhajícího Bártu. Ve 40. minutě Piskač po rohu napřáhl, ale balon se od břevna odrazil do tyčky a ven z brány. Ovšem o dvě minuty později už Piskačovi pomohla branková konstrukce, když se balon od tyčky odrazil do sítě. Hned po návratu z kabin nejprve podržel domácí brankář svůj tým, protože soupeř mohl ze závaru před brankou snížit. Pak už přišel zlomový moment, kdy ve 47. minutě Prchal poslal centr před branku, balon spadl Mišovicovi na hlavu a odrazil se do sítě. V tom okamžiku bylo po zápase. Soupeř si vážnější šanci nevytvořil až na jednu, domácí ještě přidali tři branky. Nejprve znovu Mišovic zvýšil na 4:0, pak se tři hostující útočníci hnali na jednoho domácího obránce a akci přesně zakončil Kujal. Pak Forejt poslal tvrdou ránu k tyči a skóre završil Bránik, když potrestal chybu obrany.

Góly: 20. Bárta, 42. Piskač, 47. a 57. Mišovic, 73. Forejt, 83. Bránik – 70. Kujal. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:1. Diváci: 98. Poločas: 2:0. Leština: Novotný – Aubrecht, Proněk, Prchal, Pajer – Forejt, Čuřík (78. Bránik), Piskač, Bárta – Štros (84. Matějka), Mišovic.

MÍROVKA – SVĚTLÁ N. S. 3:2
Do utkání vstoupili domácí aktivně a prvních deset minut bylo plně v jejich režii. Ujali se také vedení po stříleném centru se prosadil Netopilík. Poté Němec nastřelil břevno. Následnou šanci Marka vychytal hostující brankář. Valášek poté selhal taky. Pak začali hosté vyrovnávat hru, po centru se prosadil hlavou na vzdálenější tyč David Valenta. Do poločasu ještě Kaplan tyč a pak Marek zužitkoval dlouhý přesný balon od Martínka.

„Byli jsme spokojení s poločasem, i když Světlá měla více ze hry, ale šance jsme si vytvářeli my,“ uznal domácí kouč Michal Marek. Po změně stran měl velkou šanci Marek, ale z malého vápna přestřelil branku. A tak se prosadili hosté. Z velkého vápna se trefil k tyči Sobek. Jenže domácí se nevzdali a v poslední minutě poslal dlouhý aut do vápna Němec, Netopilík ho ještě prodloužil a střídající Mach šťastně rozhodl o třech bodech. „Zasloužili jsme si vyhrát, šli jsme tomu víc naproti. Světlá měla kvalitu ve hře, na gólovky jsme vyhráli my. O záchraně se bude rozhodovat v posledním zápase. Pochvalu si zaslouží celý tým. Jen škoda, že nepodáváme takové výkony v celé sezoně, ale až když nám teče do bot,“ uznal Marek.

Góly: 2. Netopilík, 32. Marek, 90. Mach – 16. D. Valenta, 85. Sobek. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 6:0. Diváci: 124. Poločas: 2:1. Mírovka: Beděra – Lacina, Šíma, Němec, Dvořák – Semelka, Netopilík, Martínek, Marek (82. Mach) – Kaplan, Valášek (91. Semrád). Světlá n. S.: Vácha – D. Valenta, Karel, Rezek (75. Vaňásek), J. Valenta – Krajanský, Pohnětal, Pešek, Sobek – Křikava, Muzikář (46. Burda).

ŽIROVNICE – H. BROD B 7:1
Hosté přivezli šest dorostenců a domácím dokázali konkurovat jen v prvním poločase. Přesto Slavoj získal dvoubrankové vedení. Skóre otevřel ve 27. minutě po úniku Vilímek, na 2:0 zvýšil po přihrávce Staňka střelou z úhlu Cajz. Nástup do druhé půle rozhodl definitivně, J. Houška se prosadil pěkným volejem z vápna. Hosté se dál snažili, ale v tu chvíli už byl rozdíl ve fotbalových kvalitách soupeřů výrazný. Další posun skóre přinesla vydařená střela V. Hadravy, na 5:0 zvýšil Rozporka. Pak trestal faul proměněním penalty a snížením Tuhý. Žirovnice si ale chuť do hry sebrat nenechala, Cajz a T. Hřebecký její vysoké vítězství podtrhli.

Góly: 27. Vilímek, 34. a 82. Cajz, 48. J. Houška, 60. V. Hadrava, 63. Rozporka, 90. T. Hřebecký – 78. Tuhý (PK). Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0. H. Brod B: Březina – Molák, Nedvěd, Chalupa, Voborník, Hloušek, Fišer (46. Sůva), Pazderka, Tuhý, Apfelthaler, Karlík.

13.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici projektanti, 27 000 Kč Strojírenští technici projektanti, konstruktéři projektant lehkých obvodových plášťů a interiérů. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - nadšení, loajalita, flexibilita, ochota učit se, výhodou znalost AJ, Inventor a Revit, - tvorba jednotlivých fází projektové dokumentace pro výrobu, návrhy realizovatelných technických řešení, komunikace v rámci projektového týmu (s výrobou) s montáží, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Nevšímal, a.s. - pracoviště, Dvořácká, č.p. 3263, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Lukáš Žemba, +420 325 512 090. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 500 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov pomocný stavební dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce: celá ČR, Osobní kontakt možný každé pondělí 11-12 hodin.. Pracoviště: Plaj hb, výrobní družstvo, 582 63 Ždírec nad Doubravou. Informace: Mykhaylo Shpilka, +420 777 031 487. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači potravinářského zboží prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: - příjemné vystupování, samostatnost, spolehlivost, flexibilita, zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství, výhodou praxe, - příprava a prodej zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením prodejny, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny, a.s. - h.brod, Masarykova, č.p. 3552, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Simona Novotná, +420 724 841 540. Gastronomie - Gastronomie Barman, výčepní 15 000 Kč Barmani barman/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: praxe výhodou, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Intralex s.r.o. - pracoviště, 582 32 Lipnice nad Sázavou. Informace: Michaela Sukdoláková, +420 775 789 059.

Česká Bělá už třikrát po sobě získala jeden bod a propadla se na čtvrté místo.

Ledečská rezerva se propadla na čtvrté místo

Zaběhat si do Havlíčkova Brodu přijely nebo přišly necelé dvě stovky závodníků.

Půlmaraton opanovali Bartoš a Součková

-

Vstup do sezony Bruslařům vyšel. V derby pokořili Žihadla

Havlíčkobrodští hokejisté vstoupili o víkendu do důležité druholigové sezony. Mají totiž poslední možnost se vrátit zpět do první ligy. Na úvod je čekalo derby s Moravskými Budějovicemi. Bruslaři šli v první třetině dvakrát do vedení, ale soupeř vždy vzápětí srovnal. Broďáky to ale nezlomilo a připsali si vítězství 6:2.