Loni jim postup utekl o dva body, kdy se nakonec z druhého postupového místa radovala chotěbořská rezerva. Nic na náhodě nenechávají svěřenci Michala Marka tuto sezonu. Po podzimu si užívají pozici lídra soutěže s třiatřiceti body. Jen o dva body méně má nováček, béčko ždíreckého Tatranu a osmibodový náskok má Mírovka na třetí Tis. „Podzimní část sezony nám vyšla na výsost dobře. Jsem maximálně spokojený, asi bych byl špatný trenér, kdybych to hodnotil jinak," říká na úvod impulzivní trenér Mírovky Michal Marek.

Podle něj byly i zápasy, kdy se jeho týmu nedařilo podle představ. „Mrzí mě ztráta tří bodů v Počátkách, tam jsme se trápili hlavně v koncovce. A ztratit jsme neměli ani doma s Věžnicemi. S Černíčí jsme mohli také vyhrát, ale oni předvedli velmi dobrý výkon, takže remíza byla zasloužená a v Tisu taky. Nemůžeme soutěž projet bez ztráty kytičky," vtipkuje Marek.

Barcelonský útok

Jako u většiny týmů, tak i jeho trápí tréninková docházka. „Co mě mrzí, je špatná tréninková morálka. Scházíme se jen jednou týdně, v pátek. V úterý je účast katastrofální, sejdeme se tak ve třech lidech. Ale na to, že trénujeme jednou týdně, tak před klukama klobouk dolů," smeká pomyslný klobouček kouč Mírovky a dodává: „Špatně se mi hledají negativa. Jsem na výsost spokojený, nepředstavoval jsem si to ani ve snu, že budeme vést po podzimu tabulku. Rezervy máme v koncovce. To bychom chtěli přes zimu napravit. Myslím si a nebojím se to říct, že máme nejlepší útočnou trojici soutěže. Když se dají naši tři útočníci Kaplan, Valášek a Böhm dohromady a jsou v pořádku, tak bych je srovnal s útokem Barcelony, samozřejmě na naše poměry. Samozřejmě jsou to hračičkové a rezervy mají, ale jinak fakt máme nejlepší útok."

V Mírovce si samozřejmě uvědomují, že jsou teprve v polovině ještě dlouhé cesty k vytouženému cíli. „Vše bereme s obrovskou pokorou a respektem, k tomu samozřejmě nabádám i kluky. Zimní příprava bude směřovat k poctivosti. Je to jen o klucích, jak se k tomu postaví. Zimní přípravu připravím podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Věřím tomu, že si to uvědomí a nic nepodcení. Musíme dávat pozor. Za mého působení jsme měli vždycky dobrý podzim, ale horší jaro. A na tom musíme zapracovat, aby se to už nestalo," přeje si Marek. Na paty Mírovce budou nejvíce šlapat už zmiňované béčko Ždírce a Tis.

„My sice ve Ždírci vyhráli 2:1, ale předvedli jsme u nich snad nejlepší výkon za mého působení v Mírovce. Kartami může zamíchat i Kostelec, když bude v optimálním rozpoložení, tak bude hodně vysoko. A nepodceňuju ani Tis. Míla Kozlík to tam dělá velice dobře, má tam mladé kluky. Budoucnost mají také," ohlédl se za konkurenty Marek. Štěstí mu přálo i při výběru posil, protože do týmu výborně zapadly. „ Martin Zet z Budíkova je zkušený borec. Pomáhá nám svými zkušenostmi a řídí obranu. Böhm doplnil výbornou útočnou dvojici Kaplan a Valášek. Oba navíc zapadli do party, pomáhají nám a hlavně se opravdu uvedli jako posily," upřesnil na závěr šéf mírovské lavičky.

Podzimní výsledky
Mírovka – Humpolec B 5:1
H. Cerekev – Mírovka 2:5
Mírovka – Habry 3:1
Mírovka – Kostelec 7:0
Počátky – Mírovka 2:1
Mírovka – Věžnice 1:1
Černovice – Mírovka 2:8
Mírovka – Černič 2:2
Lípa – Mírovka 1:5
Mírovka – Štoky 3:0
Ždírec B – Mírovka 1:2
Mírovka – Herálec 2:0
Tis – Mírovka 2:2

Předehrávka jarního kola
Humpolec B – Mírovka 2:3

Střelci týmu: 17 – Kaplan, 10 – Němec, 5 – Netopilík, Valášek, 3 – Böhm, Lacina, Rásl, 1 - Berky, Martínek.