STARŠÍ DOROSTENCI
H. BROD –  MÍROVKA 5:0  
K poslední přípravě si pozvali starší dorostenci Slovanu muže Sokola Mírovka, kteří skončili druzí v okresním přeboru. Domácím pro nemoc či zranění chyběli oba gólmani Rajek s Žáčkem, dále Berky a Mejstřík, v brance vypomohl Koudelka z A týmu dospělých a Chalupa z mladšího dorostu.

Od začátku se hrálo s nasazením a patřičným důrazem. V první čtvrthodince oba soupeři promarnili  po dvou gólových příležitostech, potom přišla desetiminutová branková smršť chlapců z Losů, když se postupně trefili Švec, Henek,Vendl z penalty a znovu Švec. Po přestávce pro zranění odstoupili Špinar s Prokšem a Slovan utkání dohrával pouze v deseti lidech.

Hra se uklidnila, opadlo i tempo, a tak se chvílemi hrál pěší fotbal. Dorostenci i tak drželi většinou míč na svých kopačkách, mohli náskok ještě zvýšit, šance Štědrého, Krejdla, Švece a Pazderky skvělý gólman hostů Beděra vychytal. Poslední gól padl až těsně před koncem, kdy vysunutí Tuhého proměnil v hattrick Švec.

„Přípravu lze jenom těžko hodnotit, neboť ke dlouhodobě zraněným Rajdlovi se Staňkem přibyli další tři hráči – Prokš, Špinar a Vendl,“ postěžoval si asistent trenéra, Jan Tuhý.
Góly: Švec 3, Henek, Vendl. Poločas: 4:0. Havlíčkův Brod: Koudelka (46, Chalupa) – Molák, Horák, Vendl (40. Hofrichter), Špinar – Pazderka, Henek, Štědrý, Prokš (53. Tuhý), Krejdl.

STARŠÍ ŽÁCI – U15
H. BROD – PELHŘIMOV 8:0
Generálka se dík administrativní chybě moc nevydařila, hosté totiž místo ročníku 97 přivezli o rok mladší tým 98.
„Kluci zápas s o rok mladším soupeřem nepodcenili, v obraně nechybovali a s chutí si zastříleli. Byl to pro ně alespoň dobrý trénink, který je nabudil do mistrovského zápasu.“ suše konstatoval trenér Miloš Krejdl.
Góly: Jaroš 4, Pazderka, Rosický, Bača, Bartok.  Poločas: 4:0.
Havlíčkův Brod: Beránek – Stojan, Pártl, Lorenc – Bartok, Megela – Frenc, Klement, Jagoš – Rosecký, Jaroš.

(sal)