DIVIZE ML. DOROSTU

TŘEBÍČ – H. BROD 3:1
Brodští chlapci odehráli na jaře první zápas na přírodní trávě a velkém hřišti, což jim zpočátku dělalo problémy. Při zcela vyrovnaném průběhu se do první slibné šance dostal Němec, třebíčského gólmana však neobelstil.

A tak přišel trest, když se domácí Horký opřel do míče a bombou z dvaceti metrů zaskočil Beránka 1:0. Na inkasovaný gól však Slovan našel rychlou odpověď a Dvořák srovnal na 1:1.

Potom však pomezní rozhodčí neuznal Slovanu naprosto regulérní branku pro vymyšlené postavení mimo hru, po následné kombinační akci zamířil Dvořák do tyče. Jako přes kopírák sehráli chlapci z Losů křídelní akci jako při neuznaném gólu, tentokrát však bylo rozhodnutí sudího správné, neboť Svoboda si postavení mimo hru neuhlídal.

Druhý poločas začali brodští mladíci aktivně, zatlačili domácí do defenzivy, žel v gólové koncovce postupně selhali Němec a Rosecký.

Třebíč potom srovnala krok, po hodině hry orazítkoval Šotola břevno a o chvíli později po závaru před brankou již Slovan inkasoval 2:1. O plném zisku bodů rozhodli domácí deset minut před koncem po samostatném úniku a minele v brodské obraně 3:1.

„Kluci předvedli špatný výkon a prohráli zaslouženě. Největší bolestí zůstává neproměňování superšancí. V poslední čtvrthodince měli již Horáci navrch, hra Slovanu připomínala křeč, pro chlapce musí být průběh utkání obrovskou lekcí," připomněl šéf brodské lavičky Tomáš Bárta.
Góly: Horký, Klement, Svoboda. Rozhodčí: Michal. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Poločas: 1:1. H. Brod: Beránek – Jaroš (72. Megela, Jagoš, Burjetka . Dvořák, Franc, Klouček (75. Hejl, Rosecký, Němec, Svoboda.

H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 2:0
Domácí odčinili středeční prohru v Třebíči. Úvod patřil hostům, v gólové šanci se však neprosadil Němec. Chlapci z Losů si dokážou připravit spoustu příležitostí, které po gólu přímo volají, útoky však většinou končily před velkým vápnem. Prosadil se jen Hejl 1:0. Po přestávce docházelo k mnoha osobním soubojům. Slovan udržel čisté konto, druhou branku z penalty zaznamenal Rosecký. „Naše hra v posledních zápasech není ideální, chybí lehkost a jednoduchost. Kluci zbytečně dlouho drží míč, a připravují se tak o moment překvapení. Středeční zápas o první místo v Bohunicích hodně napoví o tom, kdo se bude na konci sezony radovat," dobře ví kouč Tomáš Bárta.
Góly: Hejl, Rosecký. Rozhodčí: Toman. ŽK: 1:2. Divácí: 25. Poločas: 1:0. H. Brod: Pazdera – Jaroš (70. Eisenwort), Adam, Jagoš, Burjetka – Dvořák, Pleva, Hejl (65. Franc) Němec, Klouček (41. Rosecký), Megela (75.Prchal).