DIVIZE ST. DOROSTU

BOSKOVICE – H. BROD 3:1
V kolektivu hostí chyběli Vařejka a Jar. Kubát (pomáhali béčku), brodští mladíci začali slibně.

První tutovku zazdil Vopršal, jeho trestný kop z hranice vápna skončil jenon vedle tyče. Domácí zazlobili až po čtvrthodině hry, kdy úspěšně zasáhl gólman Chalupa. Moravané přidali na důrazu a doplatil na to zraněním kolena brodský stopér Vendl. Nahradil ho ve 32. minutě Prchal, který o dvě minuty později dokončil akci Štědrého a pohotovou  střelou z hranice vápna zařídil vedení 0:1. Potom se hrál vyrovnaný fotbal. Jedinou šanci domácích zlikvidoval na brankové čáře obránce Svoboda.

Vstup chlapců z Losů po přestávce byl chladný a soupeře podcenili. Mladíci z jižní Moravy v rozmezí čtyř minut dokázali otočit na 2:1 a byli na koni.

Potom se sice objevil v šanci brodský Štědrý, žel bez brankového efektu. Naopak dvě šance hostujícího Vopršala vyšuměly do ztracena a snaživí Moravané si již výhru až do konce zápasu  uhlídali.
Góly: Svoboda 2, Beneš – Prchal. Rozhodčí:Šedivý. ŽK: 2:0. Diváci: 30. Poločas:0:1. H. Brod: Chalupa – Šotola,,K. Svoboda, Vendl (32. Prchal), M. Svoboda, Štědrý (62. Pleva), Henek, A. Polívka, Tuchý ( 58. Franc), Horn, Vopršal.

DIVIZE ML. DOROSTU

BOSKOVICE – H. BROD 0:5
Utkání první s posledním bývá často ošidné, vedoucí celek z Vysočiny to však zvládl bez problémů. Soupeř totiž od začátku bránil většinou v deseti lidech, a to na kluky z Losů platilo, takže i při zřetelné převaze šel Slovan do kabin pouze s jednobrankovým náskokem.

Jediným světlým momentem byl gól Němce, ten utekl obraně a prostřelil i brankáře 0:1. Do druhého poločasu nastupovali hosté s předsevzetím změnit dosavadní laxní přístup hry a s maximální aktivitou přidat další  branky. Velké zlepšení to nepřineslo, ale kluci začali alespoň proměňovat gólové příležitosti. Němec dvakrát utekl obraně a při zakončení nezaváhal. Svoji brankovou příležitost proměnil i Prchal, v závěru udělal vítěznou tečku gólem z penalty Jagoš.

„Vzdor jasné výhře neměli kluci svůj den, chyběla rychlost a přesnost. Potěšilo střelecké probuzení kanonýra Němce, s úspěchem dokončil svůj hattrick. Jinak to byl jenom průměrný fotbal. V sobotu s Lišní chceme vylepšit herní projev," řekl šéf střídačky Tomáš Bárta.
Góly: Němec 3, Prchal, Jagoš (PK). Rozhodčí: Peták. ŽK:  1:1. Diváci: 25. Poločas: 0:1. H. Brod: Pazderka – Burjetka, Adam, Jagoš, Jaroš – Hejl (41. Prchal), Franc, Rosecký – Pleva, Němec, Megela.