Osmibodový náskok před třetími Bohunicemi mluví za všechno, jedná se o historický úspěch dorosteneckého týmu Slovanu. Pouhé dvě porážky mají na svém kontu mladíci z Losů, devatenáctkrát slavili vítězství, ve třech případech se o body dělili.

DIVIZE ML. DOROSTU

BLANSKO – H. BROD 2:4

První poločas patřil mladým fotbalistům z Vysočiny. Kombinační akce Dvořáka s Roseckým, která vyšachovala celou obranu, byla ozdobou zápasu. Potlesk si vynutil i Dvořák, s míčem na kopačce prakticky dokráčel až do blanenské svatyně. Pojistku a tečku za prvním poločasem udělal ostrostřelec Němec, když úspěšně zakončil jeden ze svých úniků. Do druhého poločasu nastoupil soupeř aktivněji a začal Slovan dokonce přehrávat.

Brodští chlapci slevili v agresivitě a prohrávali osobní souboje. Vstřelenou brankou tlak Moravanů vyvrcholil. Potom Slovanisté konečně zabrali, zlepšili pohyb a získávali převahu ve středu pole, i když Blansko i nadále zlobilo z nebezpečných protiútoků. Konečnou podobu výsledku dal až dvě minuty před koncem Rosecký, když zakončil individální akci Prchala.

„I když jsme vyhráli, nejsem plně spokojen. Chlapcům se nedařilo kombinačně a úvod druhého poločasu byl jedním z nejslabších výkonů na jaře. Jediným pozitivem byly naše proměněné šance, kluci prokázali, že i v zápasech, kdy se nám herně nedaří, si dokážou vvtvořit brankové příležitosti a proměnit je. V dalším roce budu chtít od svého týmu ještě mnohem víc. Výhru v divizi chceme bezkonkurenčně obhájit bez ztráty bodu. Budeme nekompromisní a soupeři se musí na to připravit," tvrdí sebevědomě šéf brodské lavičky Tomáš Bárta.

Góly: Kavka, Bohatý – Rosecký 2, Dvořák, Němec. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas: 1:3. H. Brod: Pazderka – Burjetka, Jagoš, Adam, Jaroš (62. Prchal)- Dvořák, Rosecký (78. Eisenwort), Franc – Němec (41. F. Klement),Nedvěd (65..Hejl),  D. Klement.