H. BROD B – PACOV 1:2

Domácí byl na začátku utkání lepším týmem, dařila se jim na podmáčeném terénu kombinace a po jedné z nich a jednoduché narážečce se před Basíkem ocitl L. Peřina, který poslal Slovan do vedení. Jenže potom se Broďáci dopustili dvou hrubých chyb, které Pacov dokázal zásluhou L. Rybčáka a Kostrouna potrestat. Hosté po těchto trefách hru vyrovnali, ale dalších šancí se už diváci ani na jedné straně nedočkali. „Zápasu by slušela remíza, hosté byli šťastnější. U našeho týmu je vidět, že si mladí kluci na dospělý fotbal zvykají,“ řekl brodský trenér František Souček.

Góly: 3. L. Peřina – 11. L. Rybčák, 28. Kostroun. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 1:1. Diváci: 66. Poločas: 1:2. H. Brod B: Zelenka – Molák, Hloušek, M. Báča – D. Henek, Sůva, Karlík (68. Halák), L. Peřina, J. Peřina – Nedvěd (46. Bartok), Fišer (46. Horn).

SVĚTLÁ N. S. – TŘEŠŤ 4:5

Druhou přestřelku v řadě předvedli světelští fotbalisté, tentokrát pro ně se špatným koncem. Po prvním poločase byl stav na ukazateli 2:2. Za začátku druhého poločasu během jedné minuty se oba týmy zapsaly do střelecké listiny a nejzajímavější byl závěr utkání. Za stavu 3:3 poslal Třešť v 86. minutě do vedení Kodys. Světlá stačila o minutu později vyrovnat Davidem Valentou, ale o další minutu rozhodl Rod o třech bodech pro hosty. „Zápas ovlivnila samozřejmě pouť, protože životospráva nebyla optimální. Přesto si myslí, že na čtyři vstřelené góly musíme zápasy vyhrávat. Chyběla nám organizace hry,“ měl jasno zraněný hrající světelský trenér Jindřich Adamec.

Góly: 21. J. Valenta, 29. a 87. D. Valenta, 58. Křikava – 26. a 88. Rod, 32. Tausch, 59. Bláha, 86. Kodys. Rozhodčí: Soukupová. ŽK: 0:3. Diváci: 150. Poločas: 2:2. Světlá n. S.: Vácha – Karel, Rezek, J. Valenta, Krajanský (79. Muizkář) – Novák, Burda (60. Pešek), Vaňásek, D. Valenta – Křikava, Pohnětal.

ŽIROVNICE – CHOTĚBOŘ B 0:0

Remíza zápasu sluší, hrálo se s minimem šancí. V prvním poločase byli aktivnější hosté z Chotěboře, ale až na výjimky jejich převaha končila na hranici šestnáctky. Domácí navíc v jednom případě podržel brankář Švec, takže se šlo do kabin bez branek. Druhá půle se hrála za převahy Žirovnice. Ani ta si příležitost z kategorie vyložených ovšem nevytvořila.

Rozhodčí: Staněk. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Chotěboř B: Chalupa – Ledvinka, Čapek, Málek, Tůma, Dlouhý, Chlad, Somerauer, Krédl, Vykoukal (46. Nedvěd), Janda (78. Hromádka).

H. BOROVÁ – MÍROVKA 0:3

Borová chtěla doma výsledkově uspět a zabrzdit nepříznivou sérii. Na svého soupeře se doslova vrhla a ve dvacetiminutovém tlaku jí nebyl uznán kvůli ruce gól. Na druhé straně přišel penaltový zákrok a Kaplan poslal Mírovku do vedení. Te samí hráč se prosadil po individuální po přestávce. Rozhodnutí padlo dvacet minut před koncem znovu po brejkové situaci. „Zápas ovlivnila penalta, která nás srazila. Mírovka nás vyučila v produktivitě. Bohužel nedáváme góly, tak nemůžeme pomýšlet na bodové zisky,“ řekl smutně borovský trenér František Polák.

Góly: 39. a 55. Kaplan (první z PK), 70. Němec. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 2:1. Diváci: 57. Poločas: 0:1. H. Borová: Pavel Veselý – A. Chlubna, J. Chubna, Votava, Blažek – Havlíček, Paušíma, Antl (81. A. Frühbauer), Z. Frühbauer – Petr Veselý, Pecha. Mírovka: Berky – Rásl, Martínek, Šíma, Semelka – Zacha (86. Dvořák), Lacina (88. Mach), Němec, Kaplan – Bláha, Valášek.

KOSTELEC – LEŠTINA 2:3

Hosté měli v první půlce mírnou herní převahu a po nedorozumění obránce a gólmana se lacino dostali do vedení. Kostelečtí vyrovnali po krásné akci Kuržíka, ale Leština si vzala těsně před pauzou vedení zpět. Ve 44. minutě měl po nedůrazném bránění Štrose snadnou práci Mišovic. Z druhé části uplynuly jen tři minuty a bylo to 2:2.

Hlavičkující Sekan vyrovnal. Jenže další chyba v šestnáctce stála domácí bodový zisk. Po standardce se prosadil Štros. „My se pak fotbalově zvedli, ale žádnou akci nedotáhli do konce. Je to škoda, protože tentokrát jsme na tom nebyli tak špatně, byli jsme vyrovnaným soupeřem, ale dostáváme laciné branky a naopak se na ty vstřelené nadřeme. Je to jako přes kopírák,“ krčí rameny trenér Kostelce David Votava.

Góly: 21. Kružík, 48. Sekan – 18. Bránik, 44. Mišovic, 61. Bárta. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:2. Diváci: 110. Poločas 1:2. Leština: Březina – Aubrecht, Čáslavský, Prchal, Pajer – Forejt, Piskač, Bárta, Bránik (85. Matějka) – Štros, Mišovic.