Brodský Slovan měl výhodu domácího prostředí, utkání se mu však nepovedlo a všechny body odevzdal soupeři.

DIVIZE DOROSTU U18

H. BROD – SPARTA BRNO 0:3
„S předposlední Spartou Brno B bychom měli naplno bodovat, budeme to mít, ale asi těžké, nemoc nám nepustila na hřiště tři hráče základní sestavy," řekl před zahájením brodský trenér Josef Fikar. A měl pravdu. Na výkonu mužstva bylo oslabení citelně znát, tři body překvapivě putovaly do Brna.

Slovan sice začal ve svižném tempu, vynutil si převahu, do gólovky se dostal už po čtvrthodince hry Hamřík, jeho střela však neměla potřebnou razanci. Chlapcům z Losů se dařilo kombinačně, přehrávali soupeře v poli, jejich umění ale většinou končilo na hranici velkého vápna.

Fotbalisté z moravské metropole zahrozili až po půlhodině hry a do gólovky se dostal hostující Lustig, jeho střelu pod břevno gólman Beránek stačil vytěsnit nad břevno. Zatím co další dvě slibné šance brodských mladíků zůstaly bez brankového efektu, byla Sparta šťastnější, když se ve 34. minutě při strkanici na malém vápně nejlépe zorientoval Šmíd a zařídil spoluhráčům vedení 0:1. Broďáci sice potom zvýšili tempo, jejich územní převaha však byla jalová.

Očekávaný nápor Slovanu po přestávce nepřišel, naopak, první pumelici na Beránkovu svatyni poslal brněnský Zeman. Brněnští chlapci obětavě bránili, zdobila je i nezměrná bojovnost.

Ke zlomu mohlo dojít v 55. minutě, kdy míč z rohového kopu hlavičkoval k tyči Fišer, gólman Dang ale štičím skokem katastrofu odvrátil.

To však bylo se strany Slovanistů vše, na hřišti se začaĺi prosazovat důraznější Moravané. Těm se po hodině hry povedla parádní kombinační akce zakončená úspěšnou hlavičkou Borovského na 0:2.

To hosty uklidnilo a fotbalisté z Losů definitivně ztratili glanc, dorazil je čtvrthodinku před koncem Kohoutek, když po levém křídle unikl všem a ostrou střelou podepsal konečný účet 0:3.

„Klukům se zápas nepovedl, mohli rozhodnout již do přestávky, kdy měli více gólových příležitostí. Pochválit lze jenom gólmana Beránka a své si uhrál i záložník Havel, ostatní zůstali pod svým průměrem," smutnil zklamaný trenér Josef Fikar.

Góly: 34. Šmíd, 63. Borovský, 75. Kohoutek. Rozhodčí: Reich – Machač, Masopust. ŽK: 1:1. Diváci: 35. Poločas: 0:1. H. Brod: Beránek – Peřina, Hamřík, Látera, Eisenwort – Megela, Nedvěd, Havel, Vrána, Chepara – Fišer.

Alois Svoboda