Po přestupu do Slávie Praha, kde se zabydlel v základní sestavě dorosteneckého týmu a jeho výkony nenechaly klidným reprezentačního trenéra U17 Václava Černého, který talentovaného útočníka povolal na přípravný dvojzápas do Walesu. Tam oba zápasy skončily nerozhodnými výsledky 1:1 a Daniel Krejdl se s prvními pocity svěřil havlíčkobrodskému Deníku.

Jak vzpomínáte na začátky v Havlíčkově Brodě?
Vzpomínám na začátky strašně rád, protože mě k fotbalu přivedl táta, který mě sem dlouho vozil a v Brodě rovněž hrával.

Takže táta byl první fotbalový vzor?
Přesně tak. Zažil jsem ho jako trenéra, kdy v té době trénoval mého o čtyři roky staršího bratra. S nimi jsem začínal a všude jezdil. Potom jsem tady začínal hrát za ročník 98 pod panem Fikarem. Na to si hrozně rád vzpomínám, byli jsme hodně dobří a hodně jsme vyhrávali.

Potom následoval zlom ve vaší kariéře…
Začalo to už v Brodě, kde jsem byl přeřazený do vyššího ročníku a následoval odchod do Slavie Praha, a to byla velká změna. Přišel jsem do starších žáků z jednoho z nejlepších klubů u nás.

Sám říkáte, že to byla velká změna. V čem jste ji hlavně viděl?
Hlavně v přístupu k tréninkům a zápasům. Bere se to tam mnohem více vážně, a co se týká hry, to se nedá srovnávat. Je to úplně jiné tempo.

Přesto jste se prosadil a přišla nabídka do reprezentačního výběru U17 na dvojzápas s Walesem…
Pod trenérem Vyhnalem, který je pro mě velkým profesionálem, se mi dařilo, dával jsem hodně gólů. To samé bylo i za trenéra Titěry, ale do reprezentace jsem se dostal až pod trenérem Jírou.

Jak hodnotíte zápasy ve Walesu?
První zápas mi vyšel, dával jsem gól a myslím, že jsem hrál dobře. Druhý zápas nevyšel mně ani týmu. Oba zápasy skončily remízou 1:1.

V reprezentaci vás vede trenér Václav Černý. Jak ho vnímáte?
Je to jeden z nejlepších trenérů, kterého znám. Umí skvěle namotivovat tým, u nikoho jiného jsem toto nezažil.

V čem to motivátorské kouzlo je?
Myslím si, že trenér Černý s námi nejedná jako s hráčem, ale kamarádem, profesionálem. Bere nás jako hotové hráče.

Jaké jsou vaše plány a cíle do budoucna?
Odehrát co nejvíce zápasů a nastřílet co nejvíce gólů (úsměv). Pro mě je cíl každý zápas hrát co nejlépe a odměnou by mohl být posun do vyšší kategorie.