Kromě toho, že padlo jedenáct gólů, nabídlo utkání neskutečné drama. Vždyť hosté třikrát vedli. Jednou z toho dokonce o dvě branky – to zbývala do konce zápasu čtvrthodina. Jenomže Pak zaúřadoval David Holoubek. Bývalý kanonýr Humpolce už předtím v první půli jednou vyrovnával. Tentokrát snížil, vyrovnal a poslal Speřice do vedení, které pak ještě jeho spoluhráč Štěpán dvěma zásahy pojistil. Holoubek, který je zároveň trenérem ligového dorostu AC Sparta Praha, si tak připsal čtyři góly.

Zajímavý příběh psal i zápas Habrů v I. B třídě – skupině A proti Budíkovu, který skončil 10:0. Hattrick vstřelili dva hráči, kteří se do té doby v sezoně netrefili.

Ve stejné soutěži udržela potřetí v řadě a popáté v sezoně čisté konto vedoucí Havlíčkova Borová. V její brance už ale nestál Pavel Veselý, který odešel do krajského přeboru pomoci tápajícímu Ždírci nad Doubravou a o víkendu si připsal první vychytanou nulu za svůj nový tým. Opačným směrem putoval Tomáš Vymetal a ani on ve svém novém působišti míč za svá záda nepustil.