Nováček z Leštiny na úvod vyloupil Tis

Havlíčkobrodsko  – Úvodní kolo B. třídy přineslo hned dvě okresní derby. V prvním zvládl vstup do soutěže nováček z Leštiny, když porazil Tis.

13.8.2012

Ilustrační fotoFoto: Deník/archiv

Ve druhém Havlíčkova Borová nenašla recept na jedenáctku bránících lučických fotbalistů.

BUDÍKOV – KOŽLÍ 4:1
Lépe začali domácí.Během půhodiny vstřelili tři branky a získali rozhodující náskok. Skóre otevřel z penalty Marousek po faulu na T. Bláhu, za šest minut po přímem kopu Marouska namířil přesně z voleje Grant. Dobrou půlhodinu domácích vyšperkoval svou druhou brankou Grant z přímého kopu. Ve druhém poločase měli více ze hry hosté, dokázali však pouze snížit po tečované střele Plesla. Vítězství Budíkova pečetil po samostatné akci Trecha.
Góly: 9. Marousek (PK), 15. a 31. Grant, 86. Trecha – 72. Plesl. Rozhodčí: Denev. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Kožlí: Březina – Vladyka (63. Dvořák), Plesl (88. K. Makovec), Brzoň, Janů, Mikula, Voplakal, P. Makovec, Šimek, Blažejovský, Trpišovský.

H. BOROVÁ – LUČICE 0:1
Domácí fotbalisté museli celý zápas hrát do plných, což jim ale dělalo problémy. „Jednou jsme nastřelili břevno a vytvořili si pár závarů," potvrdil asistent trenéra Roman Brukner. Jehož celek se tak branky nedočkal.
Zato Lučice se jedné branky, která pro ni nakonec byla vítězná, dočkala. V 72. minutě se prosadil Jiráček. Borové chyběly přesné střely z dálky a také důraz v šestnáctce.
Gól: 72. Jiráček. Rozhodčí: Krulík. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0. H. Borová: Pavel Veselý – Fišer, Blažek, J. Veselý (76. Tonar), Kučera – Fikar, Frühbauer, Štěfáček (46. Petr veselý), J. Chlubna –  Rakušan, Šrámek (67. Hošák). Lučice: Konvalina – Marek, Pecha, Jiráček, Fiala, Jakeš, Pavlík, Jonáš, M. Lančarič, Doležal, Kolář.

TIS – LEŠTINA 0:2
V Tisu byl k vidění pohledný zápas, který domácí sice začali dobře, ale nedokázali proměnit hned dvě vyložené šance. Do nich se dostal Vala a Kozlík. Ovšem nováček nezůstal pozadu a zahrozil také dvakrát.
Po změně stran šla do vedení Leština, když využila chyby domácí obrany. Když se Tis nadýchl k náporu, tak ho utnul nesmyslný zkrat Václava Kafky. „Ten předvedl brutální faul a oslabil nás," potvrdil trenér Martin Křišťál. Tis pak hrál vabank a Lučice toho dokázala využít. Prášek dal podobu výsledku konečnou podobu 0:2.
Góly: 59. Prášek, 69. Prášek. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (60. Kafka). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Tis: Havel – Kučera, Vala (57. Vacek), Fialka, Rosecký – Zezulák (64. Sojka), J. Benák, Krajíček, Kozlík – P. Benák (71. Miřátský), Kafka. Leština: Jan Jelínek – T. Aubrecht, Proněk (55. Prášek), Staněk, Pajant, Fojet, Prchal, L. Aubrecht, Bárta (89. O. Jelínek), Pyskač, Mišovic.

HABRY – PACOV B 3:1
Úvod zápasu přinesl opatrný fotbal, ale postupem času se domácí začali dostávat do tlaku. Ten jim přinesl i několik šancí, ale spoustu z nich zůstalo nevyužito. Poprvé se síť rozvlnila ve 35. minutě, ale radost Habrům překazil pomezní. Mávl ofsajd. A tak si domácí museli počkat až na 43. minutu, kdy se po Vlčkově přihrávce křižnou střelou prosadil Korel.
Po změně stran se obraz hry nezměnil. Pacov sice chtěl hrát fotbal, ale vyloženou šanci si nevytvořil. A tak úřadovali domácí. Po ruce ve vápně kopal penaltu Michal a bylo to o dvě branky. Bratrskou souhru Jan a Pavla Bártíkových zakončil druhý jmenovaný – 3:0. Skóre už jen upravil Vítámvás.
Góly: 43. Korel, 68. Michal (PK), 84. Pavel Bartík – 86. Vítámvás. Rozhodčí: Toman. ŽK: 2:6. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Habry: Krátký – Hájek, L. Vavřička, Michal, Moravec – Kudláček (82. J. Vavřička), Korel, Klouček, P. Bártík (87. Šembera) – Toma, Vlček (76. J. Brátík).

HUMPOLEC B – LÍPA 1:3
Humpolec byl po většinu utkání aktivnějším týmem, ale doplatil na málo nebezpečnou hru v ofenzívě. Hosté bránili hodně poctivě a vyráželi do brejků. Po jednom z nich je dostal v 7. minutě do vedení Kříž. Ve druhém poločase se domácí konečně dočkali. Centr Dalíka usměrnil do sítě špičkou kopačky Novák. Pak se ale zranil Skryja a Humpolec trochu polevil na koncentraci. To se mu vyplatilo, dva brejky rozhodly o vítězství hostů.
Góly: 57. Novák – 7. Kříž, 82. Böhm, 84. Havel. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 3:4. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Lípa: Vašák – Souček, Prokš, Bouchner, Krpálek, Spiňal, Starý, Mareš, Kříž, Kutvašr (60. Böhm), Vácha (70. Havel).

13.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.