Paradoxně se jim to povedlo na hřištích soupeřů. Věžnice si odvezla všechny body z Pelhřimova a Leština deklasovala 6:0 Nový Rychnov.

„Sestavu jsme lepili, jak jsem říkal, v týdnu na poslední chvíli, o to víc mě plnohodnotný zisk bodů těší," říká věžnický předseda Bohuslav Chalupník. V Pelhřimově začala Věžnice velice dobře. Nejdříve Šimoníček trefil břevno, potom Smutný z pokutového kopu branku netrefil.
Až ve 24. minutě napřáhl Šejstal, odražený míč od břevna se dostal k Novotnému, který hlavičkoval opět do břevna, ale od něj se míč dostal za brankovou čáru.

„Byla to šťastná branka, ale zcela zasloužená," má jasno Chalupník. Do konce poločasu hosté ještě nastřelili tyč, břevno a Šejstalův pokus zlikvidoval pelhřimovský gólman Zabloudil. Po přestávce byla rezerva Pelhřimova o něco lepší, vytvořila si územní převahu, ale své pološance do zdárného konce nedotáhla.

Leština rozhodla do poločasu

Leština začala v Novém Rychnově ve velkém stylu. Nejdříve spálil tutovku Bárta, ale střelecky se během čtrnácti minut prosadil dvakrát Klaus. „Cíl jsme měli jasný. Získat už konečně tři body a od prvních minut jsme si za cílem šli. Byli jsme herně jasně lepší," řekl leštinský trenér David Hospodka.

Potom sice měli domácí desetiminutovku, kdy se snažili s výsledkem něco udělat, ale buď je zastavil praporek pomezního rozhodčího, nebo výborně zasáhl gólman Novotný.

Trest přišel vzápětí, kdy se před odchodem do kabin rovněž dvakrát prosadil Mišovic. Druhý poločas se dohrával z povinnosti a pěknými střelami do šibenic se ještě prezentovali Staněk s Forejtem. „Ještě jsme další tři šance nedali, takže výhra je zcela zasloužená. Soupeř mě zklamal," dodal Hospodka.