O den později už sledoval Chotěboř v krajském přeboru, jak si povede v derby na brodských Losích. V poločasové přestávce poskytl Deníku krátký rozhovor.

Když jsme se spolu bavili v létě, tak jste byl s Udine v letní přípravě a netušil jste, co s vámi bude. Nakonec dopadl druholigový anglický Watford, a jak se zdá, tak volba to byla dobrá…?
Pro mě je důležité, že hraji. Odehrál jsem osm zápasů a vstřelil čtyři góly, takže naprostá spokojenost.

Jak se vám líbí atmosféra zápasů v Anglii?
Je vidět, že to je fotbalová země. Tam to lidi prožívají. ?I když se nedaří, tak přijde dvanáct tisíc lidí a fandí vám. Moc se mi tam líbí, a kdybych mohl, tak bych tam rád zůstal.

Watford hrál před sedmi lety Premiér League, neuvažují tam o návratu?
Klub koupila rodina Pacových, tak samozřejmě slýcháváme, že chtějí jít mezi elitu, ale tento rok se to asi nepovede.

V posledním zápase proti Middlesbrough jste byl vyloučen. Copak se stalo?
Protihráč šel do skluzu, já jsem ho přeskakoval a nechtěně jsem ho škrábl kolíkama a rozhodčí si myslel, že jsem na něj chtěl šlápnout schválně. Dostal jsem červenou neoprávněně, ovlivnilo to zápas, protože jsme mohli vyhrát.

Vašich výkonů si všiml i reprezentační trenér Michal Bílek, který vás povolal na kvalifikační zápasy o postup na MS do Brazílie. Jak vnímáte atmosféru v reprezentaci?
Jsem za pozvánky strašně moc rád. Každý malý fotbalista chce hrát za reprezentaci. Mně se to povedlo a teď bych se tam chtěl udržet. Teď je velká šance, když je problém s útočníky. Cítím velkou šanci být v nároďáku stabilně.

Někteří fotbaloví „odborníci" vaši nominaci kritizovali. Podporoval vás ohledně těchto kritiků trenér Michal Bílek?
Po zápase s Dánskem jsem byl kritizován, že jsem hrál špatně, nic jsem nevymyslel. Trenér Bílek byl se mnou spokojený, že jsem zápas odbojoval. Teď máme Maltu a Bulharsko, tak musíme oba zápasy vyhrát. Chtěli bychom mít po podzimu sedm bodů.

Cítíte šanci, že byste mohl proti Maltě hrát?
Chtěl bych hrát. Když mě tam trenér Bílek dá, tak budu za to rád a bylo by dobrý se odvděčit gólem.

Přijel jste se podívat do Brodu na derby s Chotěboří, kde jste s fotbalem začínal. Výsledky nováčka krajského přeboru vám dělají určitě radost. Jak se vám líbil první poločas?
Viděl jsem i první derby se Ždírcem, které vyhrála Chotěboř 7:1. Teď zase vedou (v poločase vedla Chotěboř v Brodě 0:1, zápas nakonec skončil 1:1  – pozn. autora). Čekali určitě, že to bude horší a krajský přebor těžší. Hlavně, aby jim to vydrželo i do dalších zápasů.