OBRAZEM: Začíná to být kritické. Vysočina prohrála čtvrtý zápas v řadě

Nulový říjen. Čtyři ligová utkání sehráli jihlavští fotbalisté v desátém měsíci roku. Nezískali v nich ani bod a jsou přikováni na poslední místo tabulky. Nejčerstvější nezdar si připsali ve včerejším chladném podvečeru v Mladé Boleslavi, kde domácím podlehli 1:2.

29.10.2017

FK Mladá Boleslav - FC Vysočina Jihlava.Foto: Miloš Moc

Ve velmi nepříjemném počasí se oba celky zahřívaly hodně zvolna. První šanci diváci zaregistrovali až po dvaadvaceti minutách, kdy Mebrahtu poprvé vyzkoušel pozornost Hanuše.

Domácí tato příležitost nastartovala a po půlhodině hry otevřeli skóre. Nekompromisní střelou po zemi propálil Hanuše agilní Mebrahtu.

Vysočina v prvních čtyřiceti pěti minutách nepředvedla zhola nic a poločasová ztráta byla z jejího pohledu ještě milosrdná. „V úvodním poločase jsme podali ustrašený výkon,“ nešetřil své hráče ani trenér Ivan Kopecký. „Přitom jsme se připravovali, abychom do utkání vstoupili aktivně, jenže převahu měl soupeř. Nám chyběl lepší pohyb, hráči čekali na to, co udělá spoluhráč.“

Také po změně stran začali ofenzivněji domácí. Hanuš likvidoval Matějovského pokus, Fabián po standardce hlavičkoval mimo.

Až po hodině hry roztáli i hosté. A hned byli blízko vyrovnání. Jenže Dvořák v 68. minutě z výborné pozice netrefil branku, pokus Závišky o tři minuty později zlikvidoval Agajev. „Scházel nám větší klid v předfinální fázi a také větší důraz při standardních situacích,“ komentoval špatnou produktivitu hráčů Kopecký.

Hosté se snažili o vyrovnání i nadále, ale otevírali tak prostor pro šance Středočechům. Blízko gólu byl po chybném vyběhnutí Hanuše Mingazova, ten se však své šance zalekl. Po chvíli Mebrahtu tvrdě pálil jen do Hanušovy náruče.
Pojistku na vedení přidali domácí až v 81. minutě, kdy pohotovou střelou uklidnil spoluhráče otočil stoper Stronati.
Jenže toho klidu bylo v mladoboleslavských až moc. Domácí nechali ve vápně zcela osamoceného Daníčka, který přesnou střelou dal Jihlavě ještě naději.

Na víc se už ale Vysočina nezmohla, což znamená, že prohrála také v šestém venkovním zápase sezony. „Závěr si soupeř pohlídal a my už jsme se do ničeho nedostali. Je to velké škoda. Mrzí mne promrhaný první poločas,“ dodal Kopecký.

MLADÁ BOLESLAV – JIHLAVA 2:1

Góly: 33. Mebrahtu, 81. Stronati – 82. Daníček. Rozhodčí: Lerch - Kotík, Moláček. ŽK: Matějovský, Fleišman, Stronati – Urblík, Nový. Diváci: 1 308. Poločas: 1:0.
Ml. Boleslav: Agajev - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl (70. Mingazov), Matějovský (78. Mareš), Fabián - Mebrahtu (89. Magera).
Jihlava: Hanuš – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Nový – Vaculík (46. Daníček), Urblík (66. Záviška) – Fulnek, Dvořák, Popovič (74. Rabušic) – Ikaunieks.

Autor: Karel Líbal

29.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 170 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů strojník traktorbagru. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 170 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - zručnost, samostatnost, spolehlivost, strojnický průkaz, - obsluha traktorbagru Komatsu WB 975-5, výhledově obsluha dozeru CAT a silničního válce BOMAG, - prac. poměr na 1 rok, poté prodloužení na dobu neurčitou, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Eltico s.r.o. - pracoviště, Strojírenská, č.p. 81, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Martina Cudlínová, +420 608 299 553. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební technik 25 000 Kč Stavební technici provozní technik staveb. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - SŠ vzdělání stavebního nebo technického zaměření, organizační schopnosti, samostatnost, spolehlivost, výhodou praxe přímo na stavbě, - řízení a realizace zakázek v oblasti infrastruktur, organizování práce na stavbě dle projektové dokumentace a harmonogramu, vedení stavebního deníku, aktivní komunikace se zákazníkem, - prac. poměr na 1 rok, poté prodloužení na dobu neurčitou, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Eltico s.r.o. - pracoviště, Strojírenská, č.p. 81, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Martina Cudlínová, +420 608 299 553. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 19 100 Kč Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) elektromechanik svařovacích robotů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19100 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - SOU nebo SPŠ v oboru elektro, - údržba robotických pracovišť a výrobních linek, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Futaba czech, s.r.o., Baštínov, č.p. 130, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Markéta Bartáková, +420 569 496 415. Výroba - Výroba Strojní inženýři a projektanti 25 000 Kč Strojní inženýři projektanti, konstruktéři strojní inženýr konstruktér přístrojů, strojů a zařízení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Kopecky - cheops s.r.o., Hromádky z Jistebnice, č.p. 1725, 583 01 Chotěboř. Informace: Jana Kopecká, +420 725 518 738.

Fotbalisté Ledče (v černobílých dresech) těží hlavně z toho, že jsou dlouho pohromadě. Tým trenéra Zdeňka Jungvirta to potvrdil spanilou jízdou v podzimní části krajského přeboru.

Ledeč dokázala nahradit nejlepšího střelce Jana Peška

Podzim zažili dorostenci Havlíčkova Brodu rozdílně. Starším dorostencům se příliš tato část sezony nevyvedla, přezimují na dvanáctém místě. Zato jejich mladší kolegové jsou v poklidných vodách tabulky na pátém místě.

Mladší dorostenci si na konec podzimu zastříleli. Kohoutovicím nastříleli

-

Před derby oba celky prohrály

Havlíčkobrodsko - Hokejisté Chotěboře a Světlé nad Sázavou se připravovali na dnešní derby. A „generálka“ na něj se jim příliš nepovedla. Chotěboř si přivezla porážku Chocně, když nedokázala proměnit své šance. Skláři zase doma nestačili na Chrudim.