Po výhře v minulém kole nad Chotěboří zajížděli svěřenci Richarda Zemana na stadion ždírecké Dekory. Ta měla za sebou rovněž derby se Světlou, kterou přestřílela 4:3. „Brod v tomto zápase rozhodně není favoritem. Ždírec dal ze dvou zápasů osm gólů a v týmu má zkušené hráče, kteří mají divizní zkušenosti, což se o nás říci nedá," řekl před zápasem brodský trenér.

Hrdinou byl Veselý

Od začátku se na mokrém terénu hrálo hodně bojovné utkání. Na to doplatil brodský Kunc, kterého už ve 13. minutě musel vystřídat Michal Mareš I. První pěknou fotbalovou lahůdku hned v úvodu utkání ukázal Matěj Vopršal, ale jeho střelu do šibenice ligovým zákrokem zlikvidoval ždírecký gólman Veselý.

Oba aktéři se o několik minut později střetli znovu. Tentokrát Vopršal šel na Veselého zcela osamocen a Veselý musel předvést další skvělý zákrok. Hosté se dočkali ve 31. minutě. Po chybě ve středu hřiště se dostal míč až k neobsazenému Míčovi, a ten vstřelil za brodský Slovan svůj premiérový gól.

Na druhé straně hrozil nejvíce po levé straně Michal Mareš II, ale jeho finálním přihrávkám chyběla přesnost. Další excelentní zákrok si před poločasem připsal Veselý, kdy musel konečky prstů, vyškrábnout střelu Provazníka. Kaňkou prvního poločasu bylo ještě zranění Ganobjaka po střetu s Čalkovským. Podle klubového doktora Pártla bude urostlý stoper Slovanu chybět až čtyři týdny.

Po přestávce bylo na hráčích Dekory vidět, že se snaží s výsledkem něco udělat, ale do vyložených šancí je dobře fungující brodská obrana nepouštěla.

Zvýšit brodské vedení mohl po trestném kopu Provazník, ale jedničkou při střelách ze střední vzdálenosti byl ždírecký gólman.

„Měli jsme vstřelit druhý gól. V závěru nás to mohlo mrzet," reagoval brodský trenér na šanci z 85. minuty, kdy domácí Štukhejl hlavou orazítkoval břevno. „Byli jsme kompaktnějším týmem a zaslouženě vyhráli. Hra se nám narušila po zranění Ganobjaka a vpředu musíme začít dávat více gólů," měl po zápase jasno Zeman.

„Soupeř si za šance výhru zasloužil. My jsme podali bojovný výkon, ale mrzí mě, že jsme vpředu nebyli více nebezpečnější," nechal se slyšet domácí kouč Miroslav Plíšek.