Sice ho ještě nečeká zimní spánek, protože o nadcházejícím víkendu se bude předehrávat první jarní kolo. Brodský Slovan potvrdil v nedělním zápase v Humpolci své postavení, když v bojovném utkání urval za výhru 2:1 všechny tři body, které zařídili parádními trefami Vařejka s Klusákem. „Naše vítězství je šťastné, byl to spíš remízový zápas. Je důležité, že jsme těžký zápas zvládli a před největším konkurentem z Náměště udrželi osmibodový náskok," nechal se slyšet brodský trenér Richard Zeman.

Další okresní zástupci brali ve svých zápasech bod. Očekávané derby Přibyslav – Chotěboř skončilo podle trenérů zaslouženou remízou 1:1. „V derby se nic mimořádného nedělo. Vzhledem k naší venkovní bilanci jsme s bodem spokojeni, i když výkony na hřišti mohou být lepší," řekl chotěbořský trenér Josef Soural. Ždírecká Dekora si přivezla bodík z Okříšek. Tam svěřenci Miroslava Plíška dvakrát vedli, ale vítězství jim v 73. minutě sebral domácí Kotrba, který vyrovnal na konečných 2:2.

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si několik šancí. Během druhého poločasu Okříšky převzali iniciativu a dotáhli utkání do remízy. Zápas ovlivnilo zranění Pátka," řekl po zápase ždírecký kouč.

Velice diskutabilní zápas odehrála Světlá u posledního celku tabulky z Pacova. Začátek hostům vyšel skvěle, již ve třetí minutě se Kafka dostal do vápna Pacova, kde ho gólman Basík fauloval a sám postižený hráč pokutový kop s přehledem proměnil.

Ve 24. minutě vybídl Machala ke skórování nejlepšího střelce krajského přeboru, Miroslava Křikavu, a ten poslal Světlou do dvougólového vedení. O tři minuty později snížil Jaroslav Přibyl. Za tohoto stavu se začaly dít na hřišti věci. V hlavní roli? Trojice delegovaných rozhodčích. „Ta stavu 1:2 ztratili rozhodčí soudnost," začal hodnotit zápas světelský trenér Miloslav Kafka.

Potom Světlá přidala třetí gól, ale… „Rozhodčí Straka nám ho nejdříve uznal, ale po konzultaci s asistentem nám ho neuznali pro ofsajd. Velice rád bych viděl video," kroutil hlavou Kafka a dodal: „Potom náš všichni tři rozhodčí nepouštěli do šance. Já jsem na lavičce hodně dlouho a nebudu před tímto strkat hlavu do písku. Jestli fotbalový svaz a komise rozhodčích chce řídit soutěže tím způsobem, že budou rozhodovat zápasy, jak  potřebují, a dělat si tabulku dopředu, tak potom fotbal nemá cenu."

Nejvíce ho rozčílila neuznaná branka, nepotrestaný faul na gólmana Janotu, stažení Štrose ve vápně, neodpískané a nepotrestané fauly zezadu na Křikavu se Štrosem a následné nesmyslné vyloučení Čuříka. „Jak to říkal trenér Komňacký. V našem fotbale se přece nic špatného neděje. Rád bych věřil tomu, že se rozhodčím nepovedl zápas," glosoval na závěr Kafka.