Okresní zástupci brali v kraji bod, jen Slovan má všechny tři

Havlíčkobrodsko – Poslední podzimní kolo má za sebou fotbalový krajský přebor.

5.11.2013 1

Tendenčně. Tak podle světelského trenéra Kafky odřídil rozhodčí Straka zápas v Pacově. Jedním z momentů, který mu vyčítá, je neodpískané stažení Josefa Štrose (na snímku v černém) v pokutovém území.Foto: Ivo Havlík

Sice ho ještě nečeká zimní spánek, protože o nadcházejícím víkendu se bude předehrávat první jarní kolo. Brodský Slovan potvrdil v nedělním zápase v Humpolci své postavení, když v bojovném utkání urval za výhru 2:1 všechny tři body, které zařídili parádními trefami Vařejka s Klusákem. „Naše vítězství je šťastné, byl to spíš remízový zápas. Je důležité, že jsme těžký zápas zvládli a před největším konkurentem z Náměště udrželi osmibodový náskok," nechal se slyšet brodský trenér Richard Zeman.

Další okresní zástupci brali ve svých zápasech bod. Očekávané derby Přibyslav – Chotěboř skončilo podle trenérů zaslouženou remízou 1:1. „V derby se nic mimořádného nedělo. Vzhledem k naší venkovní bilanci jsme s bodem spokojeni, i když výkony na hřišti mohou být lepší," řekl chotěbořský trenér Josef Soural. Ždírecká Dekora si přivezla bodík z Okříšek. Tam svěřenci Miroslava Plíška dvakrát vedli, ale vítězství jim v 73. minutě sebral domácí Kotrba, který vyrovnal na konečných 2:2.

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si několik šancí. Během druhého poločasu Okříšky převzali iniciativu a dotáhli utkání do remízy. Zápas ovlivnilo zranění Pátka," řekl po zápase ždírecký kouč.

Velice diskutabilní zápas odehrála Světlá u posledního celku tabulky z Pacova. Začátek hostům vyšel skvěle, již ve třetí minutě se Kafka dostal do vápna Pacova, kde ho gólman Basík fauloval a sám postižený hráč pokutový kop s přehledem proměnil.

Ve 24. minutě vybídl Machala ke skórování nejlepšího střelce krajského přeboru, Miroslava Křikavu, a ten poslal Světlou do dvougólového vedení. O tři minuty později snížil Jaroslav Přibyl. Za tohoto stavu se začaly dít na hřišti věci. V hlavní roli? Trojice delegovaných rozhodčích. „Ta stavu 1:2 ztratili rozhodčí soudnost," začal hodnotit zápas světelský trenér Miloslav Kafka.

Potom Světlá přidala třetí gól, ale… „Rozhodčí Straka nám ho nejdříve uznal, ale po konzultaci s asistentem nám ho neuznali pro ofsajd. Velice rád bych viděl video," kroutil hlavou Kafka a dodal: „Potom náš všichni tři rozhodčí nepouštěli do šance. Já jsem na lavičce hodně dlouho a nebudu před tímto strkat hlavu do písku. Jestli fotbalový svaz a komise rozhodčích chce řídit soutěže tím způsobem, že budou rozhodovat zápasy, jak  potřebují, a dělat si tabulku dopředu, tak potom fotbal nemá cenu."

Nejvíce ho rozčílila neuznaná branka, nepotrestaný faul na gólmana Janotu, stažení Štrose ve vápně, neodpískané a nepotrestané fauly zezadu na Křikavu se Štrosem a následné nesmyslné vyloučení Čuříka. „Jak to říkal trenér Komňacký. V našem fotbale se přece nic špatného neděje. Rád bych věřil tomu, že se rozhodčím nepovedl zápas," glosoval na závěr Kafka.

5.11.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.