Zimní přípravu začali svěřenci Petra Veselky 10. ledna a trénovalo se třikrát až čtyřikrát v týdnu.

„Začátek zimní přípravy nebyl podle mých představ, protože jsme měli odjet na soustředění do Chotěboře, které se kvůli počtu hráčů neuskutečnilo," říká pohledský trenér a dodává: „V tuto dobu jsem pochopil, že někteří hráči nechtějí fotbalu dát to, co potřebuje, a začal jsem to řešit. S dravým jádrem jsme ze začátku trénovali v osmi lidech, ale čtyřikrát v týdnu a postupně se tým doplňoval, který se nakonec vykrystalizoval, a jsem s ním spokojený."

Ještě před zimní přípravou ukončil činnost Pavel Janďourek, do Rozsochatce se vrátil nadějný obránce David Meloun, ze zdravotních důvodů skončil teprve šestnáctiletý Vilém Paušíma a dlouhodobě zraněný je Vlastimil Pospíchal s Tomášem Šnoblem a do přípravy téměř nezasáhl Jan Růžička a Jan Moučka. „Přístup těchto hráčů mě zklamal, ale nejsou to profíci, fotbal je neživý, tak je na jejich rozhodnutí, jak si s koníčkem naloží. Já s nimi nic přes koleno lámat nebudu, budu hrát s těmi, kteří fotbalu budou dávat více," říká trenér Petr Veselka.

Naopak do Pohledu přišli gólmani Tomáš Dobrovolný s Petrem Kudlou na junior start z Chotěboře, dále Vojtěch Gruber a Miloš Krejdl z Havlíčkova Brodu, David Bříza ze Ždírce nad Doubravou. „Jsem přesvědčen, že s těmito hráči se naše hra zkvalitní a pro pohledský fotbal budou přínosem," věří Veselka. Určité zlepšení nastalo už v přípravných zápasech.

„Sice jsme dostali v nekompletním složení výprask od Ledče, ale proti Světlé už byl náš výkon lepší, doplatili jsme na neproměněné šance. Výhry proti Tisu, Mírovce, chotěbořskému béčku a brodskému dorostu nechci přeceňovat, ale byly v nich dobré momenty i ty špatné. Musí si ještě při naší hře vše sednout," dodává pohledský lodivod. Pohled čeká v prvním jarním zápase Bedřichov, se kterým dokázal na podzim vyhrát 3:2, když se mu povedl obrat z 0:2. „Doma musíme bodovat naplno. Nemůže se dostávat v zápasech do nepříznivých stavů. Budu apelovat na hráče, aby měli hru od začátku pod kontrolou a hlavně se vyvarovali zbytečných chyb. Potom můžeme pomýšlet na dobré výsledky. Ještě musíme určitě zapracovat na defenzivní činnosti celého týmu a zlepšit finální část," má jasno Veselka.

Alois Svoboda