„Před derby se všechny body mažou," řekl před zápasem ledečský trenér Jan Lebruška. A v prvním poločase měl pravdu. Hosté svým důrazem a napadáním dělali favoritovi velké problémy. Přesto se po akci Císaře dostal míč k Čuříkovi, a ten překonal Vavřičku.

Jenže z vedení se Světlá radovala pouze tři minuty. Právě střelec úvodního gólu vyrobil ve středu hřiště chybu, Ledeč šla do brejku a na jejím konci byl Šenk na zadní tyči a pohodlně vyrovnal – 1:1. „V prvním poločase jsme hráli to, co jsme si řekli v kabině, Světlá byla fotbalovější, my zase bojovnější," okomentoval první pětačtyřicetiminutovku Lebruška. Po přestávce šli domácí ještě do většího tlaku a gólu se dočkali v 63. minutě. Míč šel po ose Jelínek, Čuřík a Křikava.

Posledně jmenovaný poslal Světlou do vedení 2:1. „Tento gól byl sporný a rozhodl celé utkání," smutnil ledečský kouč.

Když se po druhé žluté kartě nechal čtvrt hodiny před koncem vyloučit hostující Filip Gramer, bylo jasné, že už body zůstanou na vrchním břehu Sázavy, to už na světelné tabuli svítil výsledek 3:1, když se prosadil Rezek.

Poslední slovo nemohl mít nikdo jiný, než ostrostřelec Křikava. Toho našel dlouhým výkopem gólman Adamec a světelský bombarďák lobem překonal Vavřičku.  „Nebyl to z naší strany kvalitní výkon, ale právě proto si toho vítězství více cením. Není umění vyhrávat, když se daří. Charakter hráčů se právě ukáže, když se nedaří," poznamenal k výhře světelský lodivod Miloslav Kafka.  Po prohře Kamenice v Bedřichově 3:1 mají světelští fotbalisté už dvaadvacetibodový náskok na čele tabulky a nakročeno do krajského přeboru.