Jedenáctá Nová Ves přivítá předposlední a o dva body horší Pacov. Kvalitu zápasu by mohl umocnit fakt, že oba týmy svá víkendová utkání zvládly.

„Teď ještě zvládnout ten Pacov," usmívá se lišácky kouč Nové Vsi Vítězslav Machatka. I přes mizernou bilanci hostů na hřištích soupeřů moc dobře ví, že ho nečeká vůbec nic jednoduchého.

„Pacov je tým, který teď porazil kvalitní Havlíčkův Brod, navíc se mu rozstřílel Pěknic. Vzadu je zase spolehlivý Koller," vyjmenovává Machatka velké zbraně soupeře.

Těšit ho může fakt, že narozdíl od loňské sezony Nová Ves doma neprohrává. Na svém hřišti prakticky ztratila body pouze za jednu remízu. V neděli si poradila se Sapeli Polná, kterou poslala na poslední místo.
„Je to samozřejmě dobře i vůči divákům, těžší zápasy ale teprve přijdou," varuje Machatka, který ještě nemá jasno o středeční sestavě.

„Po trestu se do obrany vrací Řeháček, ale dobře to nevypadá s Havlíkem, kterého trápí zranění, uvidíme."

Hosty čeká dlouhá cesta

To Pacov má o několik starostí víc. V první řadě se jedná o samotnou cestu na zápas. Ta bude dlouhá sto kilometrů.

„Je pracovní den, budeme vyrážet v jednu hodinu, takže nějaké absence kvůli zaměstnání se dají čekat. Místo předzápasového tréninku mě spíš čeká obvolávání některých kluků, kdo z nich vlastně může na zápas přijet. Na svazu by si mohli uvědomit, že krajský přebor hrají pracující lidé," kroutí hlavou pacovský kouč Ladislav Táborský.

Bez brankářské jedničky

Tomu bude chybět především dosavadní brankářská jednička Radek Basík, kterého tak nahradí dvaadvacetiletý mladík Jan Jíša.

„Radka zaměstnavatel bohužel neuvolní," vysvětluje. Pacov letošní sezonu neodstartoval ideálně, ale má zajímavou bilanci. Daří se mu proti favoritům. Přehrál Čáslavice a naposledy porazil Havlíčkův Brod.
„Proto bychom raději jeli do Staré Říše," usmívá se kouč Slavoje.

V Nové Vsi prý taktiku měnit nehodlá. „Přesvědčili jsme se, že nemáme tým, který by měl dobývat branku. Začneme odzadu, což nám vyhovuje víc," naznačil Táborský.

Program:
STŘEDA: 16.00: H. Brod – Jemnicko (Stehlík), Sapeli Polná – Žirovnice (Křenek, hř. Stáj), St. Říše – V. Bíteš (Nejedlý), Okříšky – Jaroměřice (Holub), Náměšť-Vícenice – M. Budějovice (Šula), Humpolec – Ždírec n. D. (Straka), Čáslavice-Sádek – Chotěboř (Pojezný), Nová Ves – Pacov (Švehla).