Po rezignaci celého výboru a trenérů to dokonce vypadalo na zánik klubu. „Tohle jsem si nedokázal ani představit, že by fotbal v Havlíčkově Brodě nebyl," řekl nový předseda Oldřich Mazánek po zvolení do funkce 20. ledna. Jenže o pár týdnů později je situace úplně jiná. Fotbal v Havlíčkově Brodě se rozhodl podpořit samotný předseda FAČR Miroslav Pelta, který v pátek navštívil havlíčkobrodskou radnici, kde proběhla oficiální schůzka s vedením města.

Mazánkova morální povinnost

V úvodu Miroslav Pelta přiznal, že ho se stávajícím předsedou Slovanu Oldřichem Mazánkem pojí dlouholeté vztahy.

„Jsem rád, že jsem byl jeden z důležitých článků, když jsme s panem Mazánkem diskutovali, zda má či nemá přijmout funkci předsedy klubu. Řekl jsem mu jasně, že je to jeho morální povinnost, aby se vrátil do svého regionu, dělal tam něco bohulibého, což je fotbal, který měl vždy rád. Je to člověk na svém místě. Tím, že vedl významnou nadnárodní korporaci, takže si s tím poradí velice hladce," řekl na úvod Pelta.

Vzápětí se řeč stočila přímo na fotbal, kdy nejdříve nový předseda Slovanu poukázal na první kroky v jeho funkci. „Pro mě jako nového předsedu fotbalu byla jedna velká tlustá čára, a ta byla 20. ledna. Já bych se nechtěl zabývat tím, co bylo předtím, ale naopak, aby se fotbal od Valné hromady odrazil a nastali pro fotbal jiné časy, než byly v závěru loňského roku. Mým prvním úkolem bylo uklidnit situaci, jak zde na městě, tak mezi rodiči, sponzory a trenéry, což se nám podařilo. Dále věřím, že se nám podaří obhájit Sportovní středisko mládeže. V republice je těchto středisek padesát, ale žádostí je kolem stovky," vysvětlil Mazánek.

Hodně se mluvilo o rekonstrukci stadionu Na Losích, která by měla proběhnout v případě schválení dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. „V minulém roce jsme se podíleli na rekonstrukci kabin, kde se dělala nástavba. V letošním roce máme připravené další investice, ale ta je podmíněna právě už zmiňovanou dotací. Je to investice do atletického oválu, jehož součástí je i komplexní rekonstrukce travnaté plochy a jejího zavlažování," řekl starosta města Jan Tecl a dodal: „Dále městu záleží na rozvoji mládeže. Je potřeba poděkovat lidem, kteří se zasloužili o vznik Sportovního střediska mládeže, ale nejen jim, i trenérům a rodičům za to, jaký mají přístup k fotbalu." Právě na získání dotace se chce podílet šéf svazu. „Já budu nápomocen u zajištění spolufinancování ze státu, dáme Havlíčkův Brod do priorit. O podpoře rozhoduje nějaký orgán, ale naše doporučení mají svojí váhu," sliboval Pelta. Ovšem z jeho strany se nebude jednat o jedinou podporu. „Havlíčkův Brod je město, kde je nějaká úroveň fotbalu, nejenom žákovského, juniorského, ale i dospělého a má nějaké parametry, takže jsem připravený se podílet na podpoře, nejenom touto jednorázovou návštěvou," potvrdil Pelta.

„Fotbal tu má podporu města i svazu, takže není problém, abychom fotbal v Havlíčkově Brodě posunuli dále. Je potřeba zachránit dospělý tým v divizi a samozřejmě rozvíjet úroveň mládeže," dodal.

Předseda asociace se také chystá pomoci mládeže finanční injekcí. „Budu dávat návrh na výkonný výbor tento měsíc, aby mládež získala od asociace grand ve výši 300 tisíc na její rozvoj. Chci dát jasný signál, že i na svazové úrovni to myslíme s podporou pro Havlíčkův Brod vážně," řekl Pelta. Podle něj je potřeba investovat do trenérů. Nejde, aby na pozicích asistentů nebo vedoucích mužstev byli rodiče.