Petr Veselý rozhodl derby s Věžnicí. Borová brala na jaře první tři body

Havlíčkobrodsko – O překvapivé výsledky nebylo nouze ve fotbalové I. A třídě.

22.4.2015

Závěr zápasu patřil v derby zápase s Věžnicí fotbalistům Borové, kteří rozhodli o bodech pět minut před koncem.Foto: Ivo Havlík

O největší šok se postarala Leština, která deklasovala favorita ze Speřic 6:0. Nečekala se ani remíza Pohledu u posledního Nového Rychnova a v derby zápase s Věžnicí se výhry po dlouhé době dočkala Havlíčkova Borová.

V derby zápase mezi Havlíčkovou Borovou a Věžnicí toho k vidění moc nebylo. Podle očekávání se hrálo velice bojovné utkání s minimem šancí na obou stranách. Vše rozhodla až 85. minuta, kdy se ve skrumáži nejlépe orientoval domácí Petr Veselý. „Hrál se přesně takový zápas, který jsem očekával. Je to pro nás upracované vítězství. Věřím, že po tomto zápase z nás spadne nervozita a budeme pokračovat ve zlepšených výkonech," nechal se slyšet borovský trenér Roman Brukner.

Nespokojený z přístupu hráčů byl věžnický předseda Bohuslav Chalupník. Hráči Věžnic byli den před zápasem na svatbě svého spoluhráče Adama Drahoše. „Musíme se na to koukat tak, že hráče fotbal neživí a většina z nás má svatbu jednou za život. V Borové určitě nevyhrál lepší tým, ale šťastnější," podotkl Chalupník.

Leština nadělila Speřicím půltucet

Málo vídaný debakl schytali postupem se netající Speřice. Na jejím hřišti je vyplenila Leština, která už v poločase vedla 5:0. Šestý zásah přidal po přestávce z pokutového kopu Klaus. „Soupeř nás nechal hrát fotbal, což nám vyhovovalo. Nehráli jsme nakopávané míče, co hrají oni. Musím kluky pochválit, protože si dokázali pohlídat jejich klíčové hráče," řekl po utkání leštinský trenér David Hospodka.
Pohled nezvládl první poločas

Favorizovaný Pohled začal u posledního celku hodně vlažně. Od prvních minut hosté tahali za kratší konec a za pasivitu je už v páté minutě potrestal Faltýnek, který zužitkoval centr na zadní tyč. Potom se hrál hodně kostrbatý fotbal. Po půl hodině hry předvedli hosté první kombinační akci, ale Michalu Sobotkovi nebyl gól uznaný pro ofsajdové postavení. O pět minut později udeřilo opět před brankou Dobrovolného. Domácí útočník fauloval šlapákem stopera Poláka, ale k údivu všech se kopal pokutový kop. Ten Mugrauer rozehrál na Kratochvíla a bylo to 2:0.

O snížení se postaral o čtyři minuty později Michal Sobotka, který zužitkoval Polákův dlouhý centr. Na začátku druhého poločasu podržel Pohled gólman Dobrovolný, ten střelu domácích vyrazil a dorážku Nový Rychnov napálil dvakrát do břevna.

Od 55. minuty vyvinuli Pohledští až drtivý tlak. Nejdříve se k odraženému míči na penaltě dostal Bříza, ale „gólovku" zazdil. Jeho chvíle přišla v 67. minutě, kdy zužitkoval přihrávku od Klementa a postaral se o vyrovnání. Hosté pokračovali v náporu a do další šance se dostal v té době hodně agilní Eis, který ale prudkou střelou na zadní tyč branku netrefil a Krejdl dobíhal pozdě.

Následně Eis pěknou střelou protáhl domácího gólmana a zanedlouho Lukáš Sobotka střílel nepřesně. Pět minut před koncem mohl rozhodnout Freudenreich, který silově prošel přes dva hráče až před domácího brankaře, mohl nahrávat Slanařovi, který by zakončoval do prázdné branky, ale zvolil zakončení sám, jež bylo pouze do gólmana. Na výsledku se už tak nic nezměnilo.

„Věděli jsme, že domácí budou hrát doslova jak o život i to, že to bude o mnoho těžší zápas než minule proti Kamenici. Chtěli jsme soupeře přehrát především kombinačně a na vše hráče upozornili. Bohužel si slova nevzali v prvním poločase k srdci a působili na hřišti, jako kdyby byli namalovaný. Od 55. minuty jsme byli jasně lepším týmem, ale více než vyrovnat se nám nepodařilo. Vzhledem k průběhu utkání je bod dobrý, ale já osobně jsme zklamaný. My takové zápasy musíme zvládat lépe. Pochvalu zaslouží gólman Dobrovolný a stoper Eis," řekl k zápasu pohledský trenér Petr Veselka.