Fotbalisté ždíreckého Tatranu budou v neděli od 16.30 hostit na svém hřišti druhou Přibyslav. Čeká se i pikantní souboj mezi hráči, protože dres Ždírce oblékají Přibyslaváci Votava, gólman Pometlo a v Přibyslavi hostoval záložník Fikar.

Naopak „Poleňák" Lukáš Adamec ve Ždírci působil a nyní nastoupí jako soupeř. „V kabině žádnou odměnu určitě vypisovat nebudu. Hrál jsem ve Ždírci pouze půl roku, vzpomínám na to působení rád, ale už je to pryč. Každopádně nás čeká těžký zápas, je to derby, ale nám se povedl vstup do soutěže a můžeme hrát v úplném klidu," nechal se slyšet Adamec.

Domácí, ač mají po dvou zápasech o dva body v tabulce méně, než jejich nedělní soupeř, jsou i tak favoritem. „Čekáme hodně těžké utkání. Ždírec chce hrát o vrchní příčky tabulky a hlavně v domácím prostředí je hodně silný. Zdravotně jsou všichni v pořádku, tak můžeme pomýšlet na body. Míč je kulatý a může se stát cokoliv," řekl přibyslavský trenér Radek Havlíček. Podle něj to derby zápasem v Přibyslavi žije celý týden a proběhla i sázka. „Ve hře je soudek piva a vsadil se o něj náš sekretář s vedoucím mužstva," prozradil Havlíček.
Na derby se rovněž zodpovědně připravuje ždírecký Tatran. „Chystáme se jako na každého soupeře. Přibyslav dobře známe i Lukáše Adamce, který u nás působil, nesmíme mu nechat žádný prostor ve vápně, je to gólový hráč. Kromě Petra Čalkovského budeme kompletní," má jasno ždírecký kouč Miroslav Plíšek. Oba trenéři se shodují, co by mohlo derby rozhodnout. „Musíme naši hru přetavit do gólů. „Proměňování šancí rozhodne," předpovídá Plíšek. „Bude to o proměňování šancí a mohou rozhodnout výkony gólmanů," uzavírá Havlíček.

Předpokládané sestavy
Ždírec n. D.: Pometlo – Votava, Kysilko, Kolouch, Mrázek – Štukhejl, Novotný, Smejkal, Fikar – Klimeš, Plíšek.
Trenér: Miroslav Plíšek

Přibyslav: Uhlíř – Říha, R. Krčál, Strašil, Kunc – Vopršal, Vykoukal, M. Krčál, Flekal – Adamec, Josífek.
Trenér: Radek Havlíček

Rozhodčí: Kučerík – Jílek, Klement