H. BOROVÁ – KAMENICE N. L. 2:1
V prvních dvaceti minutách se na domácích ještě podepisoval debakl z Bedřichova. Po individuální chybě se Kamenice dostala do vedení zásluhou Melzocha. Po domluvě v kabině se hra domácích ve druhém poločase zlepšila a o vyrovnání se postaral Petr Veselý. Do další slibné šance se dostal Pecha, ale v koncovce selhal. Důležité tři body pro Borovou trefil devět minut před koncem Blažek. Pojišťovací třetí gól mohl po úniku přidat Petr Veselý, ale tentokrát na Hlavatého nevyzrál.

Góly: 48. Petr Veselý, 81. Blažek – 6. Melzoch. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 3:0. Diváci: 66. Poločas: 0:1. H. Borová: Pavel Veselý – J. Chlubna, A. Chlubna, Sobotka – Němec (59. Pecha), J. Veselý – Béna, Z. Frühbauer, Antl (89. Novotný) – Petr Veselý (86. D. Frühbauer).

SVĚTLÁ N. S. – H. BROD B 4:1
Domácí začali dobře, když se na malém vápně objevil Křikava, ale nedal. Pak se hra vyrovnala, a do vedení šla Světlá, Křikava našel Davida Valentu a ten dával do prázdné. Ovšem vedení dlouho nevydrželo. Za záchranou brzdu ve vápně zatáhl Adamec a kopala se penalta. Tu proměnil Kubát. Po změně stran se trefovali už jen domácí, a jen jeden muž – Křikava. Ten třemi brankami rozhodl o třech bodech pro svůj tým. „Brod ve druhé půli vyloženou šanci neměl, zlobil nás ze standardek, ale se závary si pozorná obrana v čele s Adamcem poradila. Soupeř hrál dobře, ale nakonec jsme vyhráli zaslouženě, protože fotbal se hraje na góly,“ uznal světelský trenér Miloslav Kafka.

Góly: 26. D. Valenta, 57., 78., a 87. Křikava – 31. Kubát (PK). Rozhodčí: Janovský. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (72. Pazderka). Diváci: 180. Poločas: 1:1. Světlá n. S.: Adamec – J. Valenta, Novák, D. Valenta, Karel – Vaňásek, Vodička (82. Bílek), Pohnětal, Krajanský (75. Muzikář) – Křikava, Dvořák (69. Rezek). H. Brod B: Vaněček – Molák, Pazderka, M. Báča, Halák – Havel (66. Peřina), Kubát, Burjetka (46. Látera), Němec – Horn, Teplan (40. Sůva).

CHOTĚBOŘ B – PACOV 0:1
Nemastný a neslaný zápas byl k vidění v Chotěboři, kam zavítal Pacov, který si nakonec odvezl všechny tři body gólem do šatny. Ve 44. minutě domácí faulovali na půlce, soupeř balon rozehrál na pravou stranu, kde se po chybě obránce střela dostala na malé vápno k Tomovičovi a ten se nemýlil. „Byl to zápas o ničem, bez šancí, spíše bojovný. My jsme žádnou neměli a hosté kromě toho gólu taky ne. Soupeř nebyl lepší, my také ne. Byl to nelahodný zápas pro diváka,“ řekl domácí kouč Jiří Turek.

Góly: 44. Tomovič. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 3:1. Diváci: 140. Poločas: 0:1. Chotěboř B: Chalupa – Neuvirt, R. Odvářka, Málek (66. Ledvinka), Tůma – Bělovský, Běloušek, Moravec, Chlad – Krédl (62. V. Janda), F. Janda (46. Veselý).

POHLED – SLAVOJ POLNÁ B 3:1
Domácí si chtěli napravit reputaci z dvou posledních nepovedených utkání. Proti polenské rezervě byli lepším týmem a po zásluze se dostali do vedení zásluhou „dědka“ Petra Siebenbürgera. O sedm minut později dal klid na pohledské kopačky svou trefou Klement. Po přestávce přidal třetí gól střídající Jan Hospodka. Hosté dvacet minut před koncem pouze upravili na konečných 3:1 zásluhou Jelínka.

Góly: 27. Siebenbürger, 34. Klement, 55. J. Hospodka – 69. Jelínek. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Pohled: Růžička – L. Hospodka, Pospíchal, Freudenreich, Siebenbürger – Gruber (40. J. Hospodka), Šnobl, Klement, Rérych (89. Martin Sobotka) – Michal Sobotka, Janďourek.

LEŠTINA – KOŠETICE 0:1
Leština přivítala první celek tabulky a ten byl do první branky o něco lepším týmem. Ve 34. minutě přišel parádní gól. Prudký centr z pravé strany skončil u Starého, který se otočil k bráně a z první zamířil do sítě. Od té doby převzali iniciativu domácí a chtěli ještě do poločasu srovnat, ale Piskačovu hlavičku vyškrábl ze šibenice hostující brankář. Po změně stran se Leština do soupeře opřela, ale branka jí nebyla přána. Největší šance měl Piskač, který nejprve nastřelil břevno a dvě minuty před koncem zase zabránil brance Jíša.

Góly: 34. Starý. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 2:3. Diváci: 160. Poločas: 0:1. Leština: Novotný – T. Aubrecht, Proněk, Karel, Pajer – Forejt, Prchal, Piskač, L. Aubrecht (60. Pleva) – Štros, Mišovic (72. Bárta).

Anna Chroustovská, Mírovka, 9. 5. 2017, 49 cm, 3 060 g
Přivítejte na svět další miminka z Havlíčkobrodska