Pohled je krůček od toho, aby si druhou nejvyšší krajskou soutěž zahrál i v příštím roce.

V uplynulém kole se mu totiž podařilo vyhrát na hřišti nebezpečného Bedřichova. Hostující Pohled se ujal vedení už v šesté minutě, když zaváhání domácího stopera dokázal potrestat Michal Sobotka. Domácí byli sice více na míči, ale jejich převaha byla bezzubá, buď branku netrefili, nebo si s nimi poradila pohledská obrana v čele s gólmanem Langpaulem.

Po přestávce se Bedřichov dočkal vyrovnání z kopačky Laciny, který patřil k nejlepším hráčům v domácím dresu. Pohledu vrátil vedení Eis, kterému před prázdnou branku nahrál Michal Sobotka.

Ani toto vedení Pohledští neudrželi a po hodině hry vyrovnal opět Lacina. Jenže hned po rozehrání rozhodl svým druhým gólem Michal Sobotka.

„Věděli jsme, o co hrajeme a hráči k zápasu přistoupili zodpovědně. K utkání musel nastoupit až třetí gólman Milan Langpaul, protože Jan Růžička stále laboruje s kolenem a Jakub Vašíček byl na hasičské soutěži. Milan ovšem v kritických chvílích tým podržel," pochválil brankáře pohledský trenér Petr Veselka.

„Vítězství si nesmírně vážím, celý tým zaslouží absolutorium za příkladnou bojovnost. Nyní se už soustředíme na domácí derby s Havlíčkovou Borovou. Utkání chceme zvládnout za tři body a mít jistotu záchrany před posledním zápase v Dobroníně," dodal.

Porážku svého týmu opět viděli diváci ve Věžnici, která prohrála okresní derby s Leštinou 3:0.

Tu poslal před poločasem do vedení Forejt a po přestávce domácí dorazil dvěma góly Štros. „Jsme smířeni s naším osudem, bohužel to vypadá, že se po sedmnácti letech budeme s I. A třídou loučit. Jestli uděláme na jaře tři body, tak tam nemáme co dělat. Doplácíme na jednoduché chyby a neproměňování našich šancí," říká smutně věžnický předseda Bohuslav Chalupník.

Věžnice má ještě teoretickou šanci na záchranu, ale musí v posledních dvou kolech naplno bodovat a spoléhat na ztráty týmů z druhé skupiny – Čáslavic, Náměště a Rantířova.