Osm přihlášených týmů bylo rozlosováno do dvou skupin po čtyřech. V základních skupinách se hrálo pouze o pořadí ve skupinách, ze kterých týmy půjdou do vyřazovacích bojů.

Ve skupině A se nejvíce dařilo týmu Rumíci, kteří s přehledem svou skupinu vyhráli. Druhou skupinu ovládl pohledský tým Cvrčků. Po obědě začaly vyřazovací boje. V prvním čtvrtfinále na sebe narazili Rumíci proti poslednímu týmu z béčkové skupiny, Liberci. Rumíci splnili roli favorita a vyhráli 4:0. V dalším zápase proti sobě nastoupily dva týmy brodských zápasníků, kteří si do Pohledu přijeli v rámci kondiční přípravy zahrát. Nově složené mužstvo Rudé Hvězdy okolo Karla Vondráka nejtěsnějším rozdílem vyřadilo Karlovy Varly. Ve třetím čtvrtfinále nestačila Krátká Ves na Lední Medvědy, se kterými prohrála vysoko 6:1 a v posledním zápase prvních vyřazovacích bojů potrápil mladý tým Hokejek (mladší dorost BK) pozdějšího vítěze Cvrčky (0:1).

V semifinále vypadli Rumící s překvapením turnaje Rudou Hvězdou 3:2 a Cvrčci dokázali otočit zápas s Ledními Medvědy a radovali se z výhry 2:1. Ve finále už Cvrči nenechali nic na náhodě, Rudou Hvězdu porazili 2:0 a poprvé tak v historii Vysočina Cup vyhrál domácí tým. Na třetím místě skončili Lední Medvědi, kteří zvládli penaltový rozstřel s Rumíky.

„Turnaj proběhla za účasti osmi týmů v komornější atmosféře. Je vidět, že těch turnajů je na Havlíčkobrodsku hodně a už tolik netáhnou. Ty týmy co přijely, byly spokojeny. Poděkování patří sponzorům a rozhodčím Radku Vojtíškovi a Janu Moučkovi," řekl organizátor turnaje Vysočina Cup Petr Veselka.

Výsledky

Čtvrtfinále
Rumíci – Liberec 4:0
Rudá Hvězda – Karlovy Varly 1:0
Krátká Ves – Lední Medvědi 1:6
Hokejky – Cvrčci 0:1

Semifinále
Rumíci – Rudá Hvězda 2:3
Lední Medvědi – Cvrčci 1:2

O 3. místo
Rumíci – Lední Medvědi 1:2 PK

Finále
Rudá Hvězda – Cvrčci 0:2

Nejlepší hráč
Josef Eis (Cvrčci)

Nejlepší brankář
Karel Vondrák (Rudá Hvězda)