Po deseti odehraných kolech jsou s dvanácti body na devátém místě, a to se určitě od svěřenců Jana Moučky čekalo více.

Problémy 
se sestavou

Pohled srazila domácí prohra s Bedřichovem a následné neúspěšné vystoupení ve Věžnice, kde prohráli 2:1. Sice potom dokázali doma porazit Štoky a remizovat v Dobroníně, ale tam se museli po červených kartách poroučet ze hřiště právě hrající trenér Jan Moučka a ostřílený Jiří Polák. „K vyloučeným hráčům ještě nemůžeme počítat se zraněným Slanařem a Zychem, navíc nebude ani Klement," vypočítává ztráty pohledský předseda Petr Sobotka.

A jak se na neúčast Jiřího Poláka divá jeho bratr a zároveň trenér Lešiny František Polák: „Na jednu stranu mě mrzí, že brácha nenastoupí, ale na druhou stranu jsem rád, protože je nebezpečný při standardních situacích, a to nevím, jak by si moji kluci s tím poradili," nechal se slyšet. Ten si minulý víkend pohledský trávník sám vyzkoušel. V barvách Dlouhé Vsi se představil v utkání „starých pánů" právě proti Pohledu a blýskl se hattrickem.

„Přeji si, aby mě někdo z mých hráčů napodobil," smál se leštinský lodivod a dodává: „Myslím, že jsme překonali malou výsledkovou krizičku, a do Pohledu chceme získat určitě nějaký bod. Bude záležet, v jakém složení nastoupí, a podle toho určím taktiku." A co od nováčka čekají domácí? „Soupeře jsme neviděli hrát, ale máme informace, že mají mladý a perspektivní tým, který má rychlý přechod do útoku. Na to si musíme dát pozor a eliminovat jejich brejkové situace," má jasno Sobotka.

Pokud by Pohled tento zápas nezvládl, mohl by se propadnout až na jedenáctou příčku, což pomalu znamená hrát o záchranu.