Polná je už jen krůček od divize

Vysočina – Dvě kola zbývají do konce krajského přeboru a fotbalistům Polné po vítězství nad Humpolcem stačí k vítězství v soutěži bod.

6.6.2011

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

JEMNICKO – PACOV 2:0

Hosté naopak od úvodu ukazovali, že přijeli do Jemnice bránit bezbrankový stav, což se jim v prvním poločase dařilo.

Ovšem vstup do druhého dějství vyšel lépe fotbalistům Jemnicka a ve 47. minutě po závaru před Plachého brankou z dorážky otevřel skóre Tesař. Domácí pokračovali v tlaku a pacovský brankář musel likvidovat nebezpečné střely Františka Kříze a Tesaře.

Pacovští po inkasovaném gólu hrozili jen z brejků. Pojistku Jemnicka přidal minutu před koncem František Kříž, který zužitkoval parádní přihrávku patičkou od bratra Jana.

Góly: 47. Tesař, 89. F. Kříž. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:1. Diváci: 300. Poločas: 0:0. 1. FC Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, F. Kříž, Koutný, Štancl – Tesař, M. Krejča, T. Krejča, Anděl (46. J. Kříž) – Habr (78. Tobolka), Grün (89. Komenda). Pacov: Plachý – Praveček, M. Kerouš, Kuran (71. Vlk), Váňa – Rybčák, J. Kerouš, Gavrecký, Kokeš – Miskai, Přibyl. Nejlepší hráči: Tesař, F. Kříž – Plachý.

M. BUDĚJOVICE – ST. ŘÍŠE 2:3

V úvodní čtvrthodině si vytvářeli šance hosté, ale tutovky R. Pokorného vychytal Jelínek a hlavička Váchy po centru Tichánka skončila na břevně. V 18. minutě uvolnil Pacas centrem za obranu Veselého a ten poslal domácí do vedení. Ve 28. minutě výkop Šplíchala zatáhl po pravé straně Marek Černý a do jeho centru před branku stačilo Pacasovi jen nastavit nohu - 2:0. Ve 40. minutě Šplíchal fauloval ve vápně R. Pokorného a nařízenou penaltu proměnil Vácha v kontaktní branku. Po zranění budějovických opor Marka Černého a Šplíchala se Říše zakousla do soupeře a otočila výsledek. V 52. minutě se prezentoval nádhernou střelou do šibenice Merhaut a obrat dokonal o šest minut později Morkus.

Góly: 18. Veselý, 28. Pacas - 40. Vácha (PK), 52. Merhaut, 58. Morkus. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (85. Michal). Diváci: 70. Poločas: 2:1. Moravské Budějovice: Jelínek - Novotný, Šplíchal (56. Povolný), Toman, Michal Černý - Nevařil, Michal, Veselý, Pařízek (71. Šindelář) – Marek Černý (41. Karel Svoboda), Pacal. Stará Říše: Neuman - Bartoš, Merhaut, Kadlec, Brnický - Sláma (81. Valo), M. Pokorný, Tichánek, Morkus - Vácha, R. Pokorný (88. Florián). Nejlepší hráči: Pacas - Sláma, R. Pokorný.

POLNÁ – HUMPOLEC 3:1

Utkání začalo tlakem domácího celku, který korunoval ve 13. minutě po rohu Kováře přesnou levačkou Mezera. Polenští měli nadále převahu, ale Humpolec hrál za podpory silného větru, který mu pomohl k vyrovnání. Nákop Nepovíma z pravé strany a 25. minuty totiž skončil v šibenici překvapeného Skočdopoleho. Domácí gól trochu utlumil, ale v závěru poločasu se přeci jen opět ujali vedení. Klíma našel Kaplana, který se trefil už potřicáté v sezoně.

Kanonýr lídra přestávku nakonec gólově orámoval. Hned po změně stran mu znovu přihrál Klíma a Kaplan nedal Křížovi šanci. Humpolec hrál i přes dvoubrankovou ztrátu hodně sympaticky, ale na drama nezadělal. Zodpovědně hrající Polná si vítězství pohlídala.

Góly: 13. Mezera, 45. a 46. Kaplan - 25. Nepovím. Rozhodčí: Šinčík. ŽK: 2:2. Diváci: 300. Poločas 2:1. Polná: Skočdopole – Tomas, Mezera, Černý, Urbánek – Adamec (37. Tlačbaba), Holas, Pražák, Klíma (78. Holub) – Kaplan, Kovář (87. Vavroušek). Humpolec: Kříž – Jeřábek, Hes, Pecha, Černík – Kubíček (84. Machala), Pícha (84. Honzárek), Nepovím – Kopic (79. Paťha), Pikl. Nejlepší hráči: Mezera, Klíma – Nepovím.

HERÁLEC HB – ŽIROVNICE 5:2

Domácí začali mohutným náporem. Pátek střílel vedle, poté se vytáhl Basík. Střele Luboše Stojana zase stála v cestě tyč. Po půlhodině přišla rozhodující herálecká osmiminutovka. Načal ji krásnou střelou do šibenice Mašek, hned za minutu vyslal Fukana do sóla Pátek a domácí kanonýr se nemýlil. Poté byl vyloučen Charousek a na rozdíl tří branek brzy na to zvýšil Pátek.

Ve druhém dějství se prosadil po odraženém míči Král. Už na 5:0 zvyšoval po odražené střele Fukana Pátek. Domácí poté polevili, Moravec je za to potrestal dvěma góly, které už ale jeho týmu k bodům nepomohly.

Góly: 30. Mašek, 31. Fukan, 38. a 54. Pátek, 51. Král – 66. a 88. M. Moravec. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (34. Charousek). Diváci: 200. Poločas: 3:0. Herálec HB: Březina – J. Stojan, Klement, O. Ganobjak, Paclík – L. Stojan, Mašek, Filipský, V. Ganobjak (46. Král) – Pátek (80. Ježek), Fukan. Žirovnice: Basík – Kuš, Holec (80. Makovička), Dýnek, Blažek – Charousek, Veith, Moravec, Petr Houška – Dvořák, Pokorný. Nejlepší hráči: Pátek, O. Ganobjak – Moravec.

V. BÍTEŠ – JAROMĚŘICE 2:1

Utkání se hrálo velice ofenzivně v podání obou týmů, ale přece jen více šancí si vytvořili domácí. První poločas byl naprosto vyrovnaný, ve druhém už převzali iniciativu domácí. První gól utkání padl v 67. minutě. Po rohu se hlavou prosadil bítešský Rozum, který jen čtyři minuty před tím přišel na hřiště. Ale i hosté dokázali udeřit. Ve druhém poločase si sice vytvořili o něco méně šancí než domácí, přesto se gólově prosadili. V 75. minutě srovnal po individální akci Míča. Rozhodnutí nakonec přinesla 88. minuta, po centru z pravé strany se perfektně umístěnou střelou prosadil podruhé Rozum.

Góly: 67. a 88. Rozum – 75. Míča. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 0:1. Diváci: 140. Poločas: 0:0. Velká Bíteš: Šula – Kopáček, Kerber, Pokorný, Klusák (90. Malý) – Pelán, Pohl, Nekuda, Antoš (89. Lukášek) – Dvořák (63. Rozum), Ivančík. Jaroměřice: Chalupa – Ošmera, Musil, M. Karásek, Z. Karásek – Hambálek, Čermák, Laštovička (65. Rygl), Novotný (88. Hutař), Míča – Neumann. Nejlepší hráči: Šula, Kerber – Neumann.

NOVÁ VES – OKŘÍŠKY 0:3

V prvním poločase se hrál oboustranně pohledný fotbal. Domácí si vypracovávali střelecké pozice jako na běžícím pásu, přesto po brejcích Čecha, Petra Bureše a Havlíka neskórovali. Jejich bohorovnosti využili v 18. minutě hosté, když po zaváhání levé obrany trestal Řezáč. Domácí zmar dokonala neproměněná penalta Radkem Novotným z 25. minuty.

Do druhé půle nastoupila Nová Ves velmi odhodlaně, ale do tolika příležitostí už ji Okříšky nepouštěly. V té největší selhal útočník Čech. A tak udeřilo opět na druhé straně. V 58. minutě zvýšil na 0:2 Kotrba a stejný hráč uzavřel konečný výsledek, když se po ztrátě balonu prosadil po centru z levé strany.

Góly: 18. Řezáč, 58. a 75. Kotrba. Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Pohanka, P. Starý, J. Krejčí (75. T. Novotný) – J. Starý (65. P. Šandera), R. Novotný, P. Bureš, Ondřejka – Čech, Havlík. Okříšky: Fiala – Tekal, Jančok, Bastl, Zeman – Jeřábek, Jůza, Malý, Tůma (83. Zubský) – Kotrba, Řezáč. Nejlepší hráči: Fiala, Řezáč, Kotrba.

TŘEBÍČ B – ŽDÍREC 1:2

Domácí v prvním poločase předváděli dynamický fotbal s vysunutým presinkem. Třebíčska juniorka však neproměňovala vyložené šance, třikrát selhal Cejpek a jednu stoprocentní brankovou příležitost měl střídající Kostelecký. Hostitelé převahu korunovali parádní trefou do šibenice Lubomíra Venhody. V závěru ještě z trestného kopu minul horní roh ždírecké branky Durda. Zkušenější hosté poté třebíčským mladíkům předvedli lekci z produktivity, když potrestali chyby při bránění standardních situací. Nejprve v 57. minutě po rohu využil nedorozumění domácí obrany s brankářem Kysilko, který tečoval míč do sítě. Tentýž hostující hráč opět po rohu v 67. minutě hlavou otočil výsledek. Za domácí mohl vyrovnat Durda, ale v 89. minutě trefil pouze břevno.

Góly: 38. L. Venhoda – 53. a 67. Kysilko. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. HFK Třebíč B: Němec – Křivánek, Brabenec, Chalupa, Václavek – Novotný, Mrkvica (20. Kostelecký), L. Venhoda (60. Kučera), Sedláček – Durda, Cejpek (78. Řezáč). Ždírec: Rezničenko – Pleva (87. Pátek), Sysel, Kysilko, Matějka – Klimeš (60. L. Blažek), T. Blažek, R. Mareš, Smejkal – Kolouch, Novotný. Nejlepší hráči: Durda – T. Blažek, R. Mareš.
Příští kolo: Herálec HB – Jemnicko, Žirovnice - Nová Ves, Okříšky – V. Bíteš, Jaroměřice n. R. – Bystřice, H. Brod – Polná, Humpolec - M. Budějovice, St. Říše - Třebíč B, Ždírec n. D. – Pacov.
6.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Politika je v kraji pánská jízda

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Havlíčkův Brod - „Pomáhám, protože chci", to je společné motto pro 72 hodin dobrovolných aktivit po celé ČR, které pomohou lidem, nebo přírodě v našem okolí. Již pátým rokem ji pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.