I. A TŘÍDA
LEDEČ N. S. – SVĚTLÁ N. S. 2:6
Před samotným duelem nejdříve ledečští hráči gratulovali k šedesátinám dlouholetému obětavému pracovníkovi Františku Milichovskému. Na hříšti to v úvodu vypadalo, že oslavenci chtějí dát ten nejlepší dárek v podobě tří bodů.

Hned v první minutě poslal domácí do vedení Prchal. O tři minuty později se dostal do první šance Křikava, hlavičkoval však nad Vavřičkovou branku. Na 2:0 mohl zvyšovat Klaus, jenže jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

„Celý týden se na tento zápas pečlivě připravujeme a nakonec do něj vstoupíme jak po nějakém flámu," zlobil se světelský trenér Miloslav Kafka.
Přišla 31. minuta, kdy Štros uvolnil Křikavu a ten načal svůj gólový účet – 1:1. O sedm minut později využil „zdřímnutí" Vavřičky Štros a poslal Světlou do vedení 1:2. Jenže to nebylo ani zdaleka vše.

Do poločasu se ještě prosadil Čuřík s Křikavou a už o poločase bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. „Hráči si mysleli, že je budu v kabině chválit, ale místo toho dostali pěkný díl. Takto vstupovat do utkání nemůžeme," zlobil se Kafka.

Po přestávce ještě zvyšoval vedení opět Štros a hattrick uzavřel Křikava. Konečnou podobu výsledku dal v závěru z pokutového kopu Klaus. „Začátek utkání nám vyšel parádně, zbytek už byla katastrofa. Mysleli jsme si, že můžeme dát Světlé více gólů, ale  oni nás z brejku trestali. Světlá přijela v roli favorita, tu splnila, ale sami hráči byli překvapení, jakým výsledkem zápas skončil. My derby musíme hodit za hlavu," má jasno ledečský trenér Jan Lebruška.

Světlá si výhrou upevnila první místo v tabulce, kde má stejně bodů jako Štoky. Ty dokázaly v domácím prostředí zdolat zkušený Herálec 2:1. Ledeč  je s devíti body na osmém místě a napravit reputaci si chtějí svěřenci trenéra Lebrušky už tento víkend v Třešti.