Posázavské derby vyhrál favorizovaný Žďár

Vysočina – Hned dvě derby nabídlo desáté kolo divize D. Fotbalisté Žďáru zdolali havlíčkobrodský Slovan, srdnatý výkon předvedla v Tišnově Velká Bíteš.

10.10.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník / Sonnek Pavel

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 4:2
Očekávaný domácí tlak v úvodu zápasu nepřišel, divizní nováček se na Bouchalkách od začátku prezentoval velice sympatickým výkonem. Počáteční oťukávání ukončila až 20. minuta. Po pravém křídle unikl Bureš, jehož centr nohou zakončil Kunstmüller – 1:0. Za zmínku z první půle stála ještě situace z 35. minuty, Štursa uvolnil Vopršala, ale ten svůj nájezd zakončil vedle hostující svatyně. Podobně dopadl o pár minut později také Bureš.

Tři minuty po změně stran Štursa opět vysunul Vopršala a jeho zakončení si srazil do vlastní branky Svoboda – 2:0. O jedenáct minut později kopal standardku Trojánek a Wasserbauer hlavou zvýšil na rozdíl tří branek. Havlíčkův Brod snížil v 65. minutě, Berky proměnil pokutový kop, nařízený za nedovolený zákrok Vitáska. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, ale po nahrávce Trojánka zvýšil v 78. minutě na 4:1 Vopršal. Hned za dvě minuty ale znovu korigoval na rozdíl dvou branek krásnou střelou Štědrý. Pak ještě měl dvě tutovky Vopršal, ale v obou případech v zakončení selhal. Fotbalisté Žďáru i pošesté v letošním ročníku doma naplno bodovali.

Góly: 20. Kunstmüller, 48. vlastní Svoboda, 59. Wasserbauer, 78. Vopršal – 65. Berky (PK), 80. Štědrý. Rozhodčí: Machač. ŽK: 3:5. Diváci: 148. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Konrád – Štursa (80. P. Ločárek), Šindelka, Wasserbauer, Fiala – Bureš, Vitásek, Mašek (86. Nedvěd), Trojánek – Kunstmüller (58. Komínek), Vopršal. H. Brod: Jiří Kubát – Plíšek, Svoboda (65. Polcar), Berky, Mrázek (83. Pazderka) – Polívka, Bartok (73. Karlík), Prchal, Jaroslav Kubát, Štědrý – Háněl. Nejlepší hráči: Konrád, Kunstmüller – Bartok.

BZENEC – ST. ŘÍŠE 2:2
Začátek byl pro hosty smolný. Nehyba po půlminutě nedal stoprocentní šanci, a zanedlouho se prosadil na druhé straně po standardce Kasala. Hráči Staré Říše pak nepochopitelně nechali projít Košuta přes půl hřiště, a bylo to už 2:0! To ale hosty nabudilo a o snížení se postaral z dorážky Hekerle. A to ještě rozhodčí Nejedlý neuznal hostům regulérní branku, když zapískal nikým neviděný faul.

Ve druhé části to byla hra na jednu branku. Stará Říše byla jasně lepší a po zásluze se skóre srovnalo. Na správném místě ve správný čas byl Šmíd a Maňák v domácí svatyni byl bezradný. Gólman Bzence se ale nakonec stal hrdinou mače, protože další velké šance hostů dokázal zmařit. A když ne on, tak opět sudí Nejedlý, který ku překvapení všech neuznal další branku Říše.

„Cipruš dal hlavou gól, byl tam osamocený, nikdo kolem něj, ale po deseti vteřinách rozhodčí zapískal faul, což nechápal nikdo, ani domácí. No prostě neskutečné. Nerozumím tomu. Góly jsme tam dali, regulérní, ale kvůli rozhodčímu máme jen bod, a to je málo, protože jsme byli lepší. Hráli jsme výborně a měli jsme vyhrát. Nevím, proč se tohle děje, je to hnus a nechápu to. Je to těžké komentovat,“ zlobil se trenér Staré Říše Luděk Kovačík.

Góly: 3. Kasala, 13. Košut – 21. Hekerle, 58. Šmíd. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 2:4. Diváci: 146. Poločas 2:1. Bzenec: Maňák – Mokrý, Košut, Petrucha, Mlýnek – Škodík, Šmahaj, Hubr, Horňák, Pelikán – Kasala. Stará Říše: Jícha – Hekerle, Príborský, Šmíd, Heide – Chlumský, Smejkal (75. Smejkal), Nehyba, Severa – Vacek (89. Kelbler), Plichta. Nejlepší hráči: Maňák – Nehyba, Plichta.

TIŠNOV – V. BÍTEŠ 5:2
Začátek utkání přinesl vyrovnanou partii, hráči Velké Bíteše se na hřišti divizního lídra zatáhli a čekali na brejky. Hned ten první pak dokázali využít, tečovanou střelou se ve 13. minutě prosadil Whittingham. Tišnov zareagoval o deset minut později, technickou střelou vyrovnal na 1:1 Krejčíř. Obrat ve skóre zařídil ve 28. minutě Bednář, který zakončil svůj samostatný únik. Čtyři minuty před pauzou se pískal sporný pokutový kop po střetu Randawy se Švancarou a Bubeníček zvýšil na 3:1.

Po změně stran Bíteš chodila do rychlých brejků, po jednom z nich byl faulován Šimončič a Chlup snížil z pokutového kopu na rozdíl jediné branky. Snahy hostů o bodový zisk utnul Švancara, jehož přihrávku zúročil v 76. minutě Žáček a bylo rozhodnuto. V předposlední minutě dal po ruce Pohla v pokutovém území z nařízené penalty definitivní podobu výsledku Novák.

Góly: 23. Krejčíř, 28. Bednář, 41. Bubeníček (PK), 76. Žáček, 89. Novák (PK) – 13. Whittingham, 67. Chlup (PK). Rozhodčí: Denev. ŽK: 3:1. Diváci: 400. Poločas: 3:1. Tišnov: Doležal – Pospíšil (82. Halas), Huška, Žáček, Schneider, Švancara, Sedlo, Bednář (86. Pořízek), Bubeníček, Krejčíř, Sodomka (60. Novák). V. Bíteš: Matiášek – J. Pokorný (44. Kopáček), Randhawa, Pohl, Ondrák – Knos, Whittingham (63. Valsa), Nekuda, Chlup, Šimončič – Novotný (80. Dobeš). Nejlepší hráči: Schneider, Švancara – Pohl.

VRCHOVINA – TASOVICE 3:0
Vrchovina na svého soupeře doslova vlétla a už ve 3. minutě měl na noze první gól Kamil Skalník. Domácí nezvolnili a následovaly další šance, ale Ošmera, Vícha ani Dočekal se neprosadili. První gól utkání tak přišel až ve 27. minutě, kdy po centru Chalupy hlavičkoval o břevno do sítě Kamil Skalník –1:0.

Uklidnění pak pro domácí přinesla 36. minuta, v ní Zbytovský krásnou uličkou uvolnil Michala, který podél vyběhnuvšího gólmana Heneše přidal druhý gól.

Ani po změně stran Vrchovina nezvolnila tempo. V 58. minutě centroval aktivní Chalupa a Kamil Skalník přes obránce zvýšil už na 3:0. Ve zbytku zápasu pak Vrchovina pokračovala ve festivalu zahozených příležitostí. Naopak Tasovice za celý zápas domácí svatyni neohrozily.

Góly: 27. a 58. K. Skalník, 36. Michal. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 1:1. Diváci: 180. Poločas: 2:0. Vrchovina: P. Šmída – Chalupa, Vícha, Košík, Prokopec (83. Bača) – K. Skalník, Wolker, Zbytovský, Michal, Ošmera (70. Blažíček) – Dočekal (70. M. Skalník). Tasovice: Heneš – Čermák, Mička, Hrazdílek, Horáček – Fukal (77. Kučera), Blahoudek, Švejkar, Landšperský – P. Lapeš (62. R. Lapeš), Paul. Nejlepší hráči: K. Skalník, Chalupa, Wolker.

ŠUMPERK – TŘEBÍČ 3:1
V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Třebíčský brankář Procházka udržel čisté konto. Hosty naopak poslal do vedení po individuální parádičce Beránek, který si patičkou obhodil protihráče a z velkého vápna zamířil do šibenice. Zkraje druhého dějství nevyužil tutovku Novák, který tváří v tvář šumperského brankáře Kreizla nepřekonal. Domácím se pak podařilo vyrovnat, když Rozsívalův centr zprava poslal hlavou do sítě Horák. Třebíčští pak totálně nezvládli závěr zápasu, když během dvou minut dvakrát inkasovali.

Góly: 58. Horák, 83. Křepelka, 85. Rozsíval – 32. Beránek. Rozhodčí: Mayer. ŽK: 4:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Šumperk: Kreizl – Purzitidis, Dostál (46. Ševčík), Podhorný (74. Muzikant), Rozsíval, Nimrichtr, Španihel, Bernard (65. Křepelka), Olejník, Horák, Šinogl. Třebíč: Procházka – Valíček, Houser, Suchna, R. Bence – Gualano, Beránek, Karásek, Kafoněk (76. Lorenc) – Maleta (80. Macek), Novák. Nejlepší hráči: Rozsíval, Horák – Beránek.

SLAVOJ POLNÁ – ROSICE 0:4
V první půlce byli domácí ještě rovnocenným soupeřem Rosicím, které ale působily fotbalověji. Bojovný výkon vedl k tomu, že se hosté nedostávali do šancí. Ovšem ani Zádrapa v hostující svatyni nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci. V závěru poločasu ale přece jen gól padl. Po jednom z mnoha centrů před Skočdopoleho branku si míč nešťastně srazil do vlastní sítě Šimek.

Ve druhé půlce Slavoj zariskoval, hru otevřel, a toho Rosice využily. Kršák přidal druhý gól a svůj tým uklidnil natolik, že přišly ještě další dvě brankové situace. Přichystal s Pazourkem se záhy také trefili a bylo jasno.

„V první půlce jsme bojovali, ale oni byli fotbalovější, bohužel jsme si na konci poločasu dali vlastní gól. Ve druhé půlce jsme to otevřeli a dostali jsme další. My jsme ale neměli na to, abychom Rosice potrápili víc než čtyřicet minut. Chybělo nám šest hráčů základu, to je moc, to se na hře projevilo,“ hodnotí kouč Polné Michal Lovětínský.

Góly: 44. vlastní Šimek, 57. Kršák, 61. Přichastal, 66. Pazourek. Rozhodčí: Popelák. ŽK: 3:0. Diváci: 136. Poločas 0:1. Slavoj Polná: Skodčopole – Čížek, Kučera, Šimek, Kubec (86. Urbánek) – David Kavka (72. Procházka), Fadrný, Klíma, Pecina, Tlačbaba (61. Jelínek) – Hrdlička. Rosice: Zádrapa – Kršák, Vaněk (71. Buršík), Kugler, Havlásek – Černý, Pazourek (80. Vítámvás), Selinger, Drbal – Přichastal (66. Novotný), Šíp. Nejlepší hráči: Šíp, Kugler, Selinger.

STRÁNÍ – ŽDÍREC N. D. 1:2
Ždírecký Tatran začal ve Strání dobře. Nejdříve se po centru Klimeše ve velké šanci objevil Pavel Novotný, ale hlavičkou těsně branku minul. Ve 27. minutě se hosté dostali k rohovému kopu a Silnica si srazil míč do vlastní branky. O dvě minuty později vyrobil Ždírec standardní situaci před vlastním pokutovým územím, kterou Sedláček využil k vyrovnání na 1:1. Po přestávce byl Tatran jasně lepším týmem, měl míč více na nohou a rozhodnou mohl po samostatném úniku Pavel Novotný, toho vychytal Popelka. O třech bodech rozhodl Tlapák po akci Štukhejlas Klimešem. „Jsme rádi za body, které chceme věnovat našemu věrnému fanouškovi panu Lováskovi, který s námi jezdil i na venkovní zápasy,“ řekl ždírecký trenér Martin Slavík.

Góly: 29. Sedláček – 27. Silnica (vlastní), 84. Tlapák. Rozhodčí: Kostelník. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (89. Tlapák). Diváci: 178. Poločas: 1:1. Strání: Popelka – Miklovič, Palík, Valenta, Mimochodek – Gardian, Silnica, Crla, Pilka, Sedláček – Jaroněk. Ždírec n. D.: Pometlo – Kučera, Fikar, J. Novotný, Štukhejl – Jiroutek, Tlapák, Klimeš, Najman – Málek, P. Novotný. Nejlepší hráči: Mikulovič – Najman, P. Novotný.

Další výsledek 10. kola divize D: Břeclav – Blansko 2:0 (0:0).

16. TŘEBÍČ 10 1 3 6 12:32 6

Příští kolo: Blansko – ŽĎÁR N. S., Rosice – Břeclav, HAVL. BROD – Strání, Tasovice – SL. POLNÁ, STARÁ ŘÍŠE – VRCHOVINA, VELKÁ BÍTEŠ – Bzenec, TŘEBÍČ – Tišnov, ŽDÍREC N. D. – Šumperk.