„Po víkendu nám zbytek tabulky opět odskočil, a pokud chceme udržet alespoň nějaké teoretické šance, musíme uspět," ví trenér Slovanu Richard Zeman.

Žďár sice také hraje o udržení, ovšem na jaře začal pravidelně bodovat a vše má ve svých rukách. „Ve středu máme Brod, v neděli Vrchovinu. Pokud bychom tyhle dva venkovní zápasy zvládli, můžeme být na konci tohoto víkendu zachránění. Naopak pro Brod je tohle asi poslední šance, když zápas s námi prohraje, bude na tom s nadějemi na udržení hodně špatně," řekl hrající asistent žďárského trenéra Karla Fencla Michal Veselý.

Zkušený exligista je jedním ze základních pilířů aktuálně druhé nejlepší obrany soutěže. Se Štěpánem Wasserbauerem ve stoperské dvojici jim to náramně klape, vlevo je zkušený kapitán Marek Vomela, Filip Jícha pak s počtem devíti vychytaných nul vévodí brankářům.

„Nechci to zakřiknout, protože když se něco pochválí, tak je z toho pak většinou průšvih," usmívá se Veselý a dodává: „Je ale pravda, že si obrana v tomhle složení sedla. Vsadili jsme na zkušenost a zatím se nám to vyplácí."

„O této silné stránce Žďáru samozřejmě víme," podotýká Zeman. Ani jeho tým v jarní části nepodává špatné výkony, ovšem na rozdíl od dnešního soupeře to nedokáže potvrdit bodově.

„To už je obehraná písnička. Nehraje se na umělecký dojem, na to, kdo kolik toho oběhá," ví havlíčkobrodský kouč.

Ten v závěru soutěže spoléhá na relativně přijatelný los. „S výjimkou Hodonína tam máme týmy převážně ze spodní poloviny tabulky," říká.

Ve středu mu vedle dlouhodobých marodů Plichty, Henka a Němce přibyl útočník Jiří Prchal, který se zranil v Uherském Brodě.

Žďár by měl do sousední okresní metropole přicestovat kompletní. „Je samozřejmě středa, ale všichni jsme si to zařídili tak, abychom se na zápas dostali," dodává Veselý.

Dnešek přinese i další dvě derby. Bystřice přivítá rozjetou Polnou a Pelhřimov v posledních týdnech tápající Starou Říši. Atraktivní duel bude k vidění i v Novém Městě na Moravě. O záchranu bojující Vrchovina hostí rovněž namočené Rosice.