Známe pouze postupující Mírovku z okresního přeboru, svůj osud v této soutěži má zřejmě zpečetěno Jeřišno. S třetí třídou se loučí Lučice B i přes domácí vítězství nad Havlíčkovou Borovou B 2:0, naopak postup do této soutěže si s předstihem zajistili fotbalisté České Bělé ze IV. třídy skupiny A.

Nad dalšími posuny v soutěžích jsou dvě kola před koncem stále otazníky. O „padáka" z okresního přeboru kromě Jeřišna hrají ještě béčka Lípy a Ledče nad Sázavou, ale nejhorší výchozí pozici má předposlední Golčův Jeníkov, který na tyto týmy ztrácí bod, a ten v konečném zúčtování může hrát rozhodující roli.

Ve třetí třídě ještě není rozhodnuto vůbec nic. O postup bojuje Okrouhlice, která má tři body náskok na druhý Veselý Žďár.

Oba týmy v posledním kole na domácí půdě nezaváhaly. Okrouhlice si poradila s Věžnicí B a Veselý Žďár rozprášil béčko Leštiny 5:2. Hodně napovědět může následující kolo, kdy aspiranti postupu jedou na hřiště soupeřů. Okrouhlice jede do Tisu a Veselý Žďár k nováčkovi soutěže do Hněvkovic.

Nejzajímavější situace je ve IV. třídě skupiny B, kde o postup bojují čtyři týmy. Na prvních třech místech se usadili s pětačtyřiceti body Kouty, Habry B, Vilémov a s bodovou ztrátou na ně ze čtvrtého místa dýchá Kamenná Lhota. Ta právě zajíždí do Vilémova a tento zápas se bude hrát o šest bodů.

Remíza prakticky těmto týmům zavře postupové dveře. Kouty už v pátek zajíždějí do Úsobí a Habry B v neděli přivítají Dolní Město B.