Ve středu má totiž Pohár KFS Vysočina na programu semifinále. Nová Ves hostí Ledeč nad Sázavou a Vladislav zavítá do Přibyslavi.

Nováček I. A třídy, který se pohárové soutěže v létě před sezonou zúčastnil v rámci letní přípravy, nejprve překvapivě vyřadil na penalty Luka nad Jihlavou. Vladislav ve druhém kole dokázala v závěrečné desetiminutovce utkání smazat dvougólové manko proti Velké Bíteši a poté vyřadit favorita ze Žďárska v penaltovém rozstřelu.

Nyní sice mají svěřenci Lubomíra Venhody jinou prioritu a to udržet se ve druhé nejvyšší krajské soutěži, ovšem na Havlíčkobrodsku nechtějí prodat svou kůži lacino. „Naším prioritním cílem je sice zachránit I. A třídu, ale to neznamená, že to dnes vypustíme nebo ten zápas odevzdáme," nechal se slyšet vladislavský trenér. Jeho tým nemá na půdě favorizované Přibyslavi co ztratit. „Tady nebudeme pod tlakem, že musíme získat body do tabulky. Chceme utkání odehrát co nejlépe, zodpovědně a podat co nejlepší výkon. Pak se uvidí, na co to bude stačit," má jasno vladislavský kouč.

Postupovými ambicemi se netají účastník krajského přeboru. „Samozřejmě chceme postoupit do finále. Soupeře jsem v životě neviděl, ale je na chvostu I. A třídy. Byl ve výsledkové krizi, ze které se nejspíš dostal o víkendu, protože vyhrál, ale my chceme potvrdit kvalitu z krajského přeboru. Budeme k zápasu připraveni v plné sestavě," řekl přibyslavský lodivod Radek Havlíček.

Neméně zajímavou podívanou slibuje i druhá semifinálová dvojice. V Ledči panuje fotbalová euforie. Po několikaleté stagnaci se začalo blýskat na lepší časy. Svěřenci Martina Turka s přehledem vévodí v tabulce I. B třídy. Tým z Havlíčkobrodska si v prvním kole poradil s Pacovem přesvědčivě 4:1 a potom dokonce porazil posázavského rivala ze Světlé 4:3. Nyní se lídr I. B třídy utká s Novou Vsí a v koutku duše se Ledečští poohlíží po finále. „Chceme si zápas hlavně užít a samozřejmě nepojedeme prodat kůži lacino. Nejspíš v zápase dostanou šanci hráči z lavičky, protože nenastoupí zraněný Prchal a nejistý je start Nepovíma, Touly a Jakuba Gramera," prozradil Turek. „Když už jsme se dostali tak daleko, nemůžeme mít jiný cíl, než postup do finále. Byť hraje Ledeč o soutěž níže, její suverénní vedení v soutěži i její výsledky budí respekt. Proto doufám, že hráči soupeře nikterak nepodcení," přemítá asistent trenéra Nové Vsi Josef Starý.

Pohár KFS Vysočina
Semifinále, středa od 17.00: Přibyslav – Vladislav (Machát), Nová Ves – Ledeč n. S. (Jahoda).