Přibyslav prohrála v přeboru popáté v řadě, tápou také nováček z Kout

Vysočina – Krajský přebor Vysočiny kvapí k podzimní polovině. V šestém kole skončilo derby nováčků z Pelhřimovska remízou 1:1. Ve spanilé jízdě naopak pokračuje Chotěboř, která zvládla duel s Kouty i bez distancovaného trenéra Josefa Sourala.

11.9.2017

Ilustrační foto.Foto: Jiří Novák

BYSTŘICE – NOVÁ VES 1:1
Názornou ukázku toho, jak prohospodařit body, ukázali v derby fotbalisté Bystřice. Ti sice neměli nikterak výraznou herní převahu, vyložených šancí si však vytvořili na dva zápasy. V první půli v nich však selhali nejprve Chocholáč a po něm také Padrtka. Vytáhlý záložník přesto poslal tečovanou střelou domácí tým chvíli po změně stran do vedení. Definitivně rozhodnout pak mohli postupně Marek Svoboda, Chocholáč a čtvrthodiny před koncem také Samek. Své tutovky ovšem zahodili a zasloužený trest na sebe nenechal dlouho čekat. Sedm minut před koncem doputoval přetažený roh na hlavu Havlíka, který zařídil dělbu bodů.

Góly: 49. Padrtka – 83. Havlík. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 0:2. Diváci: 160. Poločas: 0:0. Bystřice: F. Svoboda – M. Svoboda, Šponar, Z. Sklenář (58. Mezník), Vařejka – Samek, Malý, R. Sklenář, Padrtka – Adamec, Chocholáč. Nová Ves: Fuksa – T. Novotný, Havlík, Krejčí, Josef Šandera – J. Nečas (61. Komínek), F. Nečas, O. Šandera (51. V. Novotný), J. Starý – O. Starý, Jan Šandera. Nejlepší hráči: Adamec, Padrtka – Krejčí.

PELHŘIMOV – LEDEČ N. S. 0:2
Pelhřimov se trápí dál, na gól už čeká dva zápasy a opět za to zaplatil prohrou. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, domácí mohl dostat do vedení Homolka, ale po dvou standardních situacích se prosadit nedokázal. Bezbrankový stav vydržel až do koncovky zápasu. V 74. minutě ale Dvořák míč jen vyrazil, do sítě ho doklepl Turek a hosté se dostali na koně.

„Tím jsme se dostali opět do křeče. Hosté si to zkušeně pohlídali. My jsme hráli už bez pohybu a nápadu, vyloženou šanci na vyrovnání jsme si nevypracovali,“ musel konstatovat trenér Pelhřimova Martin Moravec. Ledeč navíc stihla ještě pojistku, tu po chybě domácích ve středu hřiště obstaral Trpišovský.

Góly: 74. Turek, 79. Trpišovský. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Dvořák – Sládok, Chadim, Pícha, Vlk – Obranec, D. Poul, Horký, Homolka – Faltýnek, Bartoň. Ledeč: T. Bezděk – Prchal, F. Gramer, Nepovím, J. Gramer – Turek, Trpišovský, Toula, J. Pešek – Petřík, P. Pešek. Nejlepší hráči: Pešek, Nepovím, Turek.

CHOTĚBOŘ – KOUTY 3:1
Domácí se chtěli prezentovat nátlakovou hrou, ale ta se jim od úvodních minut nedařila. Soupeř včas domácí dostupoval a dobře bránil. Gólů se diváci dočkali až po přestávce. V 58. minutě sklepl centr Martin Odvářka hlavou na Somerauera, který nechytatelnou střelou překonal Stýbla. Při této akci ve výskoku Odvářka spadl na stopera Neumanna, který se s rozhodčím tak dlouho dohadoval, až uviděl červenou kartu. O dvě minuty později si na centr naběhl Somerauer a hlavou zvyšoval na 2:0. Osm minut před koncem chyboval Koutný a po jeho ztrátě míče snížil na 2:1 Navrátil. V nastaveném čase pečetil tři body pro velkého favorita Martin Odvářka pěknou hlavičkou.

Góly: 58. a 62. Martin Somerauer, 90. (+1) M. Odvářka – 82. Navrátil. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (60. Neumann). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Chotěboř: Dobrovolný – Moravec, Čáp, R. Odvářka, Jan Hlaváček – Bělovský, M. Somerauer, Koutný, Jiří Hlaváček (89. Chlad) – M. Odvářka (93. Ďoubal), Hanousek (79. F. Janda). Kouty: Stýblo – Havelka, Neumann, Hrůza, Vařejka (46. Navrkal – 50. Paiskr) – Navrátil, Nestrojil, Roušar, Semrád – Parma, Cejpek (85. Tenkl). Nejlepší hráči: Martin Somerauer, Martin Odvářka – Cejpek.

PŘIBYSLAV – SAPELI POLNÁ 2:4
Přibyslav si chtěla napravit reputaci z posledních zápasů, hlavně chtěla odčinit minulé domácí zaváhání se Speřicemi. Jenže vstup do utkání vyšel hostům, kteří vedli zásluhou Douchy a Matějíčka 2:0. Po přestávce se podařilo domácím během minuty vyrovnat a dokonce měli šanci na otočení vývoje zápasu. Jenže po třech minutách se nevyvaroval hrubé chyby gólman Pazderka, kterou potrestal do prázdné branky Barák. Přibyslav se snažila o vyrovnání, ale vzápětí po další chybě inkasovala počtvrté a bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Góly: 59. a 60. Vostál – 17. Doucha, 21. Matějíček, 62. a 73. Barák. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Přibyslav: Pazderka – Vykoukal (74. Sibera), Eis, Vopršal, Pochop – Adamec, Krčál, Flekal, Svoboda (77. Tvrdík) – Pospíchal, Vostál. Sapeli Polná: Koubek – Tržil, Reiterman, Matějíček (76. Navrátil), Boháček – Barák (80. Slezák), Doucha, Fišer (63. Vacek), Dvořáček – Macko, Bambula. Nejlepší hráči: Vostál – Barák, Fišer.

SPEŘICE – KOŠETICE 1:1
Než se diváci ve Speřicích rozkoukali, domácí prohrávali. Obránci se nedohodli, míč získal Kordík a v koncovce nezaváhal. Speřice sice měly územní převahu, ale do šancí se nedostávaly. Největší jim nabídli hosté sami, když po tresném kopu zahráli ve vápně rukou. K míči se postavil Martin Pohan ml., jenže směr jeho přízemní střely Jíša vystihl. I po změně stran se hrálo za převahy domácích, ale jejich snaha končila u vápna hostů. Teprve v 76. minutě hosté nesmyslně faulovali v šestnáctce a středoplař Jančík srovnal z penalty na konečných 1:1.

Góly: 76. Jančík (PK) – 1. Kordík. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 3:4. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Speřice: Žáček – Vrzalík, Martin Pohan st., Štěpánek, Honzárek – Kovář (70. Sadský), Jančík, Eremiáš (46. Krejčí), Jiří Holenda ml. – Martin Pohan ml. (85. Soukup), Vlček. Košetice: Jíša – Suk, Hanousek, A. Vejsada, Sovka – Starý, T. Vejsada, Kubů (87. Tržil), Skořepa, Kordík – Vlk (65. Paťha). Nejlepší hráči: Jančík, Štěpánek – Jíša.

V. MEZIŘÍČÍ B – HUMPOLEC 1:1
Od začátku zápasu se hrálo nahoru dolů, zpočátku však bez větších příležitostí. To ukončila 14. minuta, kdy dostal rezervu Velkého Meziříčí do vedení po pěkné kombinaci s Mužátkem Pech. Domácí poté měli více ze hry, ve 38. minutě mohl zvýšit Svoboda, ale na Pášu si nevyzrál. Udeřilo tak na druhé straně, Šerý utekl po pravé straně a z jeho centru profitoval Štěpán – 1:1. Do druhé půle vstoupili hráči Humpolce s větší aktivitou, jejich převahu mohl zúročit Šerý, ale hlavičkoval těsně nad. Jelikož ani z dalších šancí domácího Boučka i hostujícího Pikla nezahřmělo, rozešly se oba celky smírně.

Góly: 14. Pech – 42. Štěpán. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1. V. Meziříčí B: T. Pokorný – Berka, Bouček, Pavelec (64. Hlávka), Mužátko, Malec, Svoboda (80. Nevoral), Smejkal, Crkal, Pech (70. Liška), Vlk. Humpolec: Páša – Podoba, Pecha, Vrátný, Nermut, Šerý, Dalík (76. Kopic), Maršík, Tomovič, Štěpán (68. Pikl), Skryja. Nejlepší hráči: Smejkal, Pech – Šerý.

OKŘÍŠKY – JAROMĚŘICE 3:0
Okresní derby začali lépe hosté, když se po centru Netrdy dostal ke střele Barák, ale mířil těsně nad. Domácí zahrozili po centru Radka Ryšavého, ale Bastl hlavičkoval nad bránu. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ve 30. minutě se po rohu Ryšavého dostal k hlavičce Bastl a poslal Okříšky do vedení. Hosté mohli srovnat vzápětí, ale se střelami Hoška a

Kurtina si Fiala poradil. Druhou půli začali lépe hostitelé, z otočky pálil Tůma těsně vedle. Jaroměřice měly šanci, když se za obranu dostal Barák, ale s jeho pokusem si Fiala poradil. Na druhé straně po rozehraném trestném kopu hlavičkoval do břevna Martin Mašek a odražený balon vrátil do sítě Dočekal. Hostující hráči se snažili, ale soupeř pozorně bránil a po jednom z brejků byl faulován Dubský. K trestnému kopu se postavil Tůma, připravil střeleckou pozici pro Širokého a směr jeho střely patičkou změnil Martin Mašek – 3:0.

Góly: 30. Bastl, 73. Dočekal, 84. M. Mašek. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:1. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala – Tekal, Dočekal, Dubský (83. L. Mašek), Dočkal, Bastl, R. Ryšavý (52. O. Široký), Večeřa (73. Z. Ryšavý), Tůma, Binka, Mašek. Jaroměřice: Macháček – Hambálek, Urbánek, Frühauf, Hutař (88. Michal Svoboda) – Stejskal (65. Furiš), Kurtin, Křivánek (82. Hvězda), Netrda – Barák, Hošek. Nejlepší hráči: Fiala, Bastl – Netrda.

14. Jaroměřice⋌ 5 0 1 4  1:15  1

Příští kolo: Košetice – Okříšky, Sapeli Polná – Speřice, Kouty – Přibyslav, Nová Ves – Chotěboř, Humpolec – Bystřice n. P., Ledeč n. S. – Velké Meziříčí B, Jaroměřice n. R. – Pelhřimov.