Přibyslav prohrála ve šlágru se Štěpánovem

Havlíčkobrodsko – Ve šlágru kola I. A třídy skupiny B nevyužila domácího prostředí Přibyslav, která prohrála s prvním Štěpánovem. Fotbalisté Světlé se nadřeli na vítězství s brodským béčkem.

22.4.2013

Dvacátá minuta. Ta rozhodla o prohře domácí Přibyslavi s vedoucím Štěpánovem.Foto: Ivo Havlík

POHLED – LUKA N. JI. 2:1
Přesná Klementova přihrávka a lob Slanaře po půl hodině hry poslaly Pohled do vedení. V 60. minutě pak skončil balon v sítě hostů z Luky nad Jihlavou podruhé, a to dokonce od jejich vlastního hráče. Pro předchozí faul ale branka nakonec nebyla uznána. Hosté hledali střelecké štěstí až do 72. minuty, kdy se po rohu trefil Kutsarov a už to vypadalo, že dojde na dělbu bodů. V závěru ovšem Sobotka přesně hlavou umístil centr do sítě a rozhodl a těsné výhře 2:1.
Góly: 30. Slanař, 88. Sobotka – 72. Kutsarov. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:3. Diváci: 140. Poločas: 1:0. Pohled: Růžička – Pospíchal, Eis, Sobotka, Polák – Doležal, Slanař, Klement, Šnobl (83. Moučka) – Venc (54. Freudenreich), Janďourek (90. Bartoš).

VĚŽNICE – DOBRONÍN 0:2
Na nerovném terénu odehrané utkání se změnilo v nakopávanou, při níž si diváci příliš fotbalové krásy neužili. Domácí navíc trestuhodně nevyužívali šance. Ve druhé půli již bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. A rozhodl tak Lukáš Sedláček z celku Dobronína po rohovém kopu. Domácí následně otevřeli hru, ovšem zároveň neuhlídali Tomáše Sedláčka, jenž z brejku pojistil výhru.
Góly: 57. L. Sedláček, 75. T. Sedláček. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Věžnice: Šrámek – Kunc, Fikejz, Ma. Chalupník, Staněk – Mi. Chalupník, Bahounek, Pertlíček (75. Drahoš), Čurda (81. Fereje) – Havlíček (60. Prokeš), Šejstal.

H. BROD B – SVĚTLÁ N. S. 2:3
Dobrý nástup domácích zpečetil už ve třetí minutě Teplan po přesném Hübnerově pasu. Následně se ale hra vyrovnala a za půl hodiny už hosté vedli. Nejprve po rohovém kopu a přesně nacvičeném signálu skóroval Křikava, pak z pětadvaceti metrů přesně zamířil Rezek. Po poločase mohl srovnat Pišta – tváří v tvář kamarádovi Adamcovi v branci Světlé nad Sázavou ale neuspěl. Světelští tak jeho zaváhání potrestali trefou Jelínka a na tříbodovém zisku už nic nezměnilo ani zkorigování Krejdla.
Góly: 3. Teplan, 82. Krejdl – 26. Křikava, 33. Rezek, 72. Jelínek. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 1:2. H. Brod B: Koudelka – Molák, Halamka, Krejdl, Mazánek (46. Koblížek) – Polívka (36. Nechvátal), Udržal, Hübner – Zintrich, Mišta. Světlá n. S.: Adamec – Náděje, Machala, Rezek, Valenta – Pohnětal (73. Čuřík), Křikava, Císař, Štros (81. Vodička) – Jelínek, Dvořák.

PELHŘIMOV B – LEDEČ 5:1
První poločas potěšil jen málokteré oko přihlížejících diváků, hra byla velmi pasivní a nepřesná. Domácí se ujali rychle vedení, když si Papež vychutnal obranu i gólmana hostí. Za tři minuty bylo však vyrovnáno, když Zabloudil zbytečně fauloval a nařízenou penaltu Žemlička proměnil. Po změně stran se Pelhřimovští rozjeli a Ledeč přehráli jasným poměrem, přes děravou obranu hostí nebyl problém vstřelit branku.
Góly: 13. a 48. Papež, 52. Benda, 65. Starý, 77. Kmoch – 16. Žemlička. Rozhodčí: David. ŽK: 2:0). Diváků: 70. Poločas: 1:1.  Ledeč: Vavřička – Příhoda, Prchal, Žemlička, Pánek – Matěna, Klaus, J. Gramer, F. Gramer – Martínek, Lebruška (65. Stáníček).

SPEŘICE – ŠTOKY 1:1
Ve Speřicích se hrál jenom průměrný fotbal, do zápasu vstoupili lépe domácí a ujali se vedení ve 23. minutě zásluhou trefy Alenky. Hned o minutu později šel sám na brankáře Štěpán, ale namířil vedle. Druhou půli začali lépe hosté a ve 49. minutě se jim podařilo vyrovnat Prokšem po hrubé chybě domácí defenzivy. Pak šla kvalita fotbalu dolů, oba celky působily dojmem, že jsou smířeni s dělbou bodů.
Góly: 23. Alenka – 49. Prokš. Rozhodčí: Smit. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0.  Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc, Havel, Stehlík, Jaroš (60. J. Dáňa), Pospíchal, A. Dáňa, Prokš, Žila (80. Kubát), Lóži.

HERÁLEC HB – KAMENICE 0:4
Herálec doma utrpěl výprask do Košetic, ovšem po prvním poločase se k němu vůbec neschylovalo. Ten byl totiž vyrovnaný a odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu. Jenže po změně stran se domácí snažili o brejky, ale zároveň se snahou přišly i chyby. A hned tři a během tří minut prohrávali 0:2 a za další patnáct už to bylo o tři branky, a bylo po zápase. Závěrečnou tečku ještě napsal v 89. minutě hostující Hadač.
Góly: 50. a 67. Dvořák, 53. Melzoch, 89. Hadač. Rozhodčí: Obrtlík. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Herálec: Koubek – Bártl (46. Popela), Klement, Paclík, Stojan – Hrala, Král, Ganabjak, Komůrka (83. Strejček) – Vrána (60. Kohout), Filipský.

SKUPINA B

PŘIBYSLAV – ŠTĚPÁNOV 0:1
Od prvních minut měla Přibyslav řadu šancí, ale ty končily na brankové konstrukci nebo na brankáři hostujícího celku. Naopak Štěpánov s nabídnutou gólovkou naložil dobře – po brejku Harabatso dorážel do prázdné branky, čímž rozhodl o osudu zápasu. Po přestávce hráli znovu aktivněji domácí, avšak bez střeleckých úspěchů. V závěru mohl ještě pojistku přidat Vrzal, když v přečíslení hlavičkoval těsně nad.
Gól: 20. Harabatso. Rozhodčí: Peřtivý. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Přibyslav: Holcman – Říha, Svoboda, Krčál, Smejkal – Pochop (52. Strašil), Němec, Vykoukal (52. Škacha), Buben – J. Vopršal (68. Flekal), M. Vopršal.

22.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Josef Mladý

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.