V Přibyslavi se fanoušci mohou těšit nejen na okresní derby se Světlou nad Sázavou, ale rovněž i na souboj sousedů v tabulce, kteří mají shodně pětadvacet bodů. O skóre je na tom zatím lépe Přibyslav, ale ta nezvládla podzimní klání ve Světlé, kde prohrála 2:1. Domácí tým je namlsaný výhrou s Velkou Bíteší, kterou porazil přesvědčivě 3:0 a trenér Radek Havlíček si pochvaloval především vstup do utkání, kdy jeho tým vedl o dva góly už v páté minutě. „Chceme navázat na výkony se Ždírcem a s Velkou Bíteší. Bude to pro oba těžké utkání, ještě ani jeden nemáme záchranu jistou," má jasno Havlíček. Světlá překvapila před čtrnácti dny výhrou v Jemnicku, ale na tento výkon nedokázala navázat na hřišti Moravských Budějovic, odkud si odvezla prohru 3:0.

„Očekávám, že si hráči po zápase v Budějovicích sednou na zem a budou zase předvádět poctivý výkon, který je zdobil v Jemnicku. Bude to určitě tvrdé a bojovné utkání, především ve středu pole," má jasno Kafka.

O hrozbě ze světelské strany ví Radek Havlíček: „Nesmíme pouštět do akcí střelce Křikavu a pohlídat si musíme i bouřliváka Josefa Štrose." Oba týmy budou postrádat po jednom hráči. Z pracovních důvodů do Přibyslavi neodcestuje Jiří Valenta, na druhé straně bude chybět vykartovaný Kunc.

„Ten nám bude nejspíš chybět delší dobu, máme za něj adekvátní náhradu, ale konkrétnější nebudu," dodal Havlíček.