Domácímu týmu nepomohlo ani vyloučení z 33. minuty, kdy se šel po dvou žlutých kartách předčasně sprchovat přibyslavský Marek.

„Okříšky jsme do vážnějších šancí nepouštěli a ty, co prošli pochytal spolehlivý Holcman. V závěru nám vyšel jeden z brejků a zaslouženě jsme si odvezli tři body," řekl hostující trenér František Prchal. Rozhodnutí padlo v 88. minutě, kdy se prosadil Škacha a z druhé vychytané nuly se mohl radovat gólman Jaroslav Holcman.

Na venkovním hřišti zabojovala i ždírecká Dekora, která vyloupila Jaroměřice díky mladíčku Michalu Marešovi II, kterého trenér Miroslav Plíšek ve druhém poločase poslal na hrot útoku.

Sám Mareš dva góly dal a třetí připravil pro syna trenéra, který uzavřel účet zápasu. Jenže z Mareše nakonec byl smutný hrdina. Rozhodčí Škorpík ho šest minut před koncem po druhé žluté kartě vyloučil. „Dvě žluté karty jsem dostal za nic. Tu první jsem dostal po souboji s hráčem, který byl o třicet kilo těžší a druhou žlutou po srážce s gólmanem, kdy jsem byl u míče dříve a chtěl si ho podél něj píchnout. Tohle ovšem musí posoudit někdo jiný," nechápal Mareš.

Ten byl v této sezoně vyloučen už podruhé. Poprvé se tak stalo v derby s Chotěboří, po kterém dostal třízápasovou stopku. Po odpykání trestu se červenal znovu a dá se proto očekávat, že si tentokrát odpočine na více týdnů.

Kučírek přeskočil Radka Sňozíka

Jako nůž máslem projíždí krajským přeborem brodský Slovan, který z osmi zápasů ještě neztratil ani bod a inkasoval pouze dva góly. Poslední výhru si připsali svěřenci Richarda Zemana v Žirovnici (0:4).  „Byl to zatím nejlepší celek, který proti nám hrál. Pro soupeře je porážka velice krutá. V zápase nás několikrát podržel gólman Kučírek, který dokonce bravurně chytil pokutový kop," chválil svěřence Zeman.

V celostátní soutěži, která se týká třetí ligy do krajského přeboru, Kučírek gólmanům dokonce vévodí. Na konto si připsal šestou nulu, a přeskočil tak zkušeného bývalého ligistu Radka Sňozíka. O sedmou nulu ho pravděpodobně připravil samotný trenér, který ho v rozhodnutém zápase s Pacovem o poločase vystřídal, a tak jediný gól inkasoval v Jaroměřicích z pokutového kopu.