Start do nové sezony se jim vydařil na jedničku. Už v neděli mají možnost svou sbírku bodů rozšířit. Na svém hřišti přivítají Kamenici nad Lipou.

„Čeká nás kvalitní tým, který má nebezpečné brejky. První dva zápasy vyhrál, padl až v minulém kole v Brodě, ale to nepovažuji za velké překvapení. Rezerva byla posílená o kluky z áčka," uznal sílu soupeře trenér Leštiny David Hospodka.

Jeho svěřenci měli svou práci hlavně v prvních dvou kolech ulehčenou práci. „Měli jsme vcelku lehké výhry. V Borové se moc hrát nedá, spíš se tam jezdí pro bod nebo pro porážku. Soustředili jsme se hlavně na to, abychom nedostali branku, protože když tam jako první inkasujete, tak oni už jsou schopní to ukopat," uznal Hospodka. Jeho tým tam nakonec vyhrál 2:5.

Následující duel na domácím hřišti byl jasnou záležitostí. Leština totiž brodské béčko porazila vysoko 6:0. „Brod se vůbec nedostal do hry. Vyhráli jsme suverénně. Měli v řadách hodně dorostenců. Ty kluky znám a ještě nejsou tolik otřepaní v dospělé soutěži," popsal duel leštinský kouč.

Největší oříšek čekal na vedoucí tým soutěže ve třetím kole, kdy zavítal na hřiště Světlé nad Sázavou, která ještě loni hrála krajský přebor. „Ve Světlé to bylo náročné. Když proti nám ve třinácté minutě kopali hned dvě penalty, tak to byly nervy. Když je nedali, tak jsem si říkal, že asi jim není dáno dát branku," zavzpomínal Hospodka.

„Pak se nám podařilo jít do vedení a i přes perné chvilky jsme to dokázali vedení a pak ke konci dát ještě druhou branku," dodal.

Trenér Leštiny ovšem rozhodně nelétá v oblacích. „Myslím, že pro nás začíná sezona prakticky teď. A to z toho důvodu, že jsme teď hráli proti dvěma týmům, se kterými se neznáme. Kdežto s Kamenicí už spolu začínáme čtvrtou sezonu," řekl Hospodka.

Slovo postup se zatím v Leštině neskloňuje. „Je o tom mluvit rozhodně předčasné. Jsme nohama na zemi. Zatím nám vše funguje, padají nám branky, funguje i obrana, ale vše se ukáže až v době, kdy se třeba přestane dařit. Samozřejmě budu rád, když vše bude klapat co nejdéle," věří Hospodka, kterému pomohly dva návraty. V sestavě opět figuruje uzdravený Roman Piskač a Martin Pleva. Ten se vrátil z hostování ze Šmolov.

Výhodou jeho týmu je také to, že všichni táhnou za jeden provaz. „Hrajeme fotbal celý tým. Není to tak, že bychom měli dva hráče, kteří dávají branky. Ale dali jsme třináct branek a nikdo nevstřelil víc jak tři branky," dodal Hospodka.