DIVIZE STARŠÍHO DOROSTU

TŘEBÍČ – H. BROD 0:4

Fotbalisté z Losů začali utkání náporem a hned ve 2. minutě předvedl Rosecký fotbalovou parádu. U lajny dostal přesnou kolmici, dobíhajícího obránce se u brankové čáry zbavil kličkou do protipohybu, prošel do vápna, střílenou nahrávkou našel Fišera a ten začal své gólové galapředstavení 0:1.

O chvíli později po dobrém centru Haláka prolétl míč na malém vápně až k Havlovi, který šanci neproměnil. Brzy na to ho napodobil Rosecký, ten se ocitl tváří v tvář gólmanovi, volil však nepovedenou střelu.

Po čtvrthodince hry prolétl volný  přímý kop Štědrého chumlem hráčů až před prázdnou třebíčskou svatyni a Fišer jenom doklepl na 0:2. Potom začali zlobit i domácí, zejména pravá strana hřiště byla průchodná, Horáci však při zakončení neměli dobře srovnanou střeleckou mušku. A tak udeřili Broďáci. Po vyhraném souboji Roseckého ve středovém kruhu došlo k přečíslení tři na jednoho a v závěru akce střelecky zazářil opět Fišer, po půlhodince bylo rozhodnuto 0:3.

Po přestávce se již brodští mladíci nikam nehrnuli, snažili se držet míč a nepřipustit soupeře do tlaku. To se vcelku dařilo až na několik zbytečně zkažených rozehrávek, které umožnily Třebíči přejít do rychlého protiútoku. Pokud se domácí trefili, střely bezpečně pochytal Beránek. Deset minut před koncem dal konečnou podobu výsledku Švec, když poslal míč do sítě takřka z nulového úhlu 0:4.

„Hráčům nemám téměř co vytknout. Po dvoutýdenním léčení se do zápasu vrátil Fišer a patrně se projevil jeho hlad po gólech. Velmi pomohl Henek, dokázal dát rozehrávce potřebný klid a ulehčil práci Dvořákovi ve středu zálohy. Dobře fungovala obrana s brankářem, důkazem je udržená nula na kontě, Nelze opomenout ani přínos Štědrého v gólových situacích," konstatoval tentokráte spokojený trenér Ondřej Pavlas.

Góly: Fišer 3, Švec. H. Brod: Beránek – Halák (46. Jaroš), Adam, Jagoš (46. Švec), Burjetka – Štědrý, Henek (66. Vlček), Dvořák, Havel – Rosecký, Fišer.

DIVIZE MLADŠÍHO DOROSTU

TŘEBÍČ – H. BROD 1:0

Ze strany Slovanu to byl matný, nevýrazný výkon. Zdálo se, že chlapci nevěděli, co hrát. Navíc individuálním výkonům chyběla jiskra, pohyb i nasazení.

Soupeřovu branku mladíci z Losů moc neohrozili a pokud se dostali ke střelbě, byla nepřesná. Poněvadž se Nedvěd stahoval zpět, hrál Brod prakticky na šest záložníků a nikdo nedokázal branku soupeře ohrozit.

Až po přestávce se k Nedvědovi vysunul Vašíček, oba měli hrát na hrotu, což se nestalo, a tak Slovan hrál prakticky bez útoku. Snahu o kolmici bylo vidět jenom u Vlčka, zbytek týmu hrál do stran, což k ničemu nevedlo. Vlček a stopér Prchal byli nejlepšími hráči Slovanu.

Poločas: 1:0. H. Brod: Vaněček – L. Peřina, Prchal, Havel I, Havel II . Vrána, Vlček, Vašíček, Henek, J. Peřina – Nedvěd. Střídali: Grubauer, Gruber, Tajovský.

Alois Svoboda