Lídr z Jemnicka prohrál ve Stáji se Sapeli Polná, Ždírec nedokázal porazit Okříšky a Chotěboř neuspěla v derby ve Světlé nad Sázavou.

HUMPOLEC – V. BÍTEŠ 2:0
V Humpolci se hrál kvalitní zápas, spokojenější byli nakonec příznivci domácího týmu. Už 2. minutě mohl skórovat Kratochvíl, ale M. Pelán ho ve vyložené šanci vychytal. Chvíli před přestávkou měl tutovku Valsa, jenže i Kříž dokázal své kvality. Čtvrthodina po změně stran patřila Velké Bíteši, ale udeřilo na druhé straně. Po akci a centru Pikla si ve skluzu srazil míč do vlastní branky stoper Pohl. Humpolec převzal aktivitu a vítězství pojistil. Centr Pikla přizvedl do sítě Prokop. „Nepovedla se nám příprava, proto jsem měl ze zápasu trochu obavy, ale vybojovali jsme nesmírně cenné vítězství. Soupeř si i přes porážku zaslouží pochvalu, hrál velmi dobře," uvedl trenér Humpolce Ján Kubík.
Góly: 57. vlastní, 74. Prokop. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž – Alt, Procházka, Nermut, Maršík – Kopic (86. Honzárek), Kalivoda (60. Prokop), Jeřábek, Pikl – Kratochvíl (81. Podoba), Pícha. V. Bíteš: M. Pelán – Horký, Mrňa (65. Rozum), Pohl, T. Pelán – Kubec, Nekuda, Pokorný (83. Kerber), Ivančík (80. Loup) – Střecha, Valsa. Nejlepší hráči: Kříž, Pícha – Kubec.

JAROMĚŘICE – PŘIBYSLAV 1:1
Jako první zahrozili v průměrném utkání hosté, když Flekalův centr minul na malém vápně Vopršal. V 19. minutě využila Přibyslav zmatků v obraně soupeře a Škacha přeloboval brankáře Klubala. Jaroměřice odpověděly o dvě minuty později, kdy Stejskalův prudký centr skončil ve vzdálenějším horním rohu. Domácí měli od této chvíle převahu. Největší šanci však spálil Czucz, který se prosadil přes obránce, prostřelil Syberu, ale branku minul. Pak trefil jaroměřický Holoubek břevno. Mužstvo z Havlíčko-brodska odpovědělo technickou střelou do horního rohu, kterou zlikvidoval Klubal. Druhý poločas začali hostitelé pohlednou kombinací, ale Czucz na jejím konci mířil jen doprostřed brány. Pak se přitvrdilo a výsledkem bylo vyloučení hostujícího kapitána Krčála za kritiku rozhodčího. Tento moment fotbalu uškodil, neboť hra upadla do podprůměru. Jaroměřice se už do tlaku nedostaly a v 76. minutě měly štěstí, když Flekal nastřelil ze 22 metrů tyč.
Góly: 21. Stejskal – 19. Škacha. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (69. Krčál). Diváci: 100. Poločas: 1:1. Jaroměřice: Klubal – Stejskal, D. Karásek, Frühauf, Urbánek – Hověz, Křivánek, Holoubek, Blatný (46. Novotný) – Czucz (65. Rygl), Neumann. Přibyslav: Sybera – Jelínek, Kunc, Vopršal, Adamec (20. Havlíček), Vykoukal (81. Josífek), Flekal, Tvrdík, Škacha, Sodomka (68. Ondra), Krčál. Nejlepší hráči: Klubal, Holoubek – Škacha.

M. BUDĚJOVICE – ČÁSL.-SÁDEK 2:1
Derby začali lépe domácí. Nejprve po Pařízkově centru střílel Novotný. V 7. minutě fauloval před vápnem Kružík Šplíchala a uviděl červenou kartu. Budějovice se snažily využít přesilovku co nejdříve, ale hlavička Novotného ani dalekonosná střela Šplíchala ke změně skóre nevedly. Hosté se dostali ke střele až ve 41. minutě Netrdou. Těsně před pauzou fauloval Rygl ve vápně pronikajícího Mácu a následoval předčasně do sprch Kružíka. Nařízenou penaltu proměnil střelou pod břevno Šplíchal. Druhý poločas začali lépe hosté, když se do vápna prodral Šimek, ale stoperská dvojice mu vystřelit nepovolila. Dvě šance měl pak domácí Máca, ale obě střely skončily mimo. Další možnost spálil i Šplíchal. A tak přišel v 83. minutě trest, kdy po závaru ve vápně se míč dostal k volnému Chládkovi a ten ho uklidil do sítě – 1:1. Domácí snaha o zisk tří bodů došla naplnění o pár minut později. U brankové čáry v pokutovém území si zpracovával míč Šplíchal a hostující Martenek ho zbytečně fauloval. Druhou penaltu pak proměnil sám postižený střelou k tyči.
Góly: 44. a 86. Šplíchal (oba z PK) – 83. Chládek. Rozhodčí: L. Machač. ŽK: 1:2. ČK: 0:2 (7. Kružík, 44. Rygl). Diváci: 160. Poločas: 1:0. M. Budějovice: Jelínek – Novotný, K. Busta, O. Busta, Veselý – Dušek, Kopeček, Pařízek, Šibor (73. A. Svoboda) – Šplíchal, Máca (90. Švanda). Čáslavice-Sádek: Kružík – Lampíř (46. Kurtin), Zikmund (8. Martenek), Čermák, Rygl – Šimek, Chládek, Presl, Barák – Plichta, Netrda. Nejlepší hráči: Šplíchal, O. Busta – Chládek.

SAPELI – JEMNICKO 2:1
Domácí fotbalisté vstoupili do utkání velkým náporem. Již v 5. minutě musel Kopeček zasahovat proti střele Koukala. O tři minuty později se však dostal míč ke Dvořáčkovi, který poslal hlavou míč k tyči a vstřelil první gól utkání. Tentýž hráč mohl vzápětí přidat druhou branku, ale Kopeček se opět vytáhl. Další gól mohl přidat Zamazal, ale po krásné individuální akci těsně minul branku. Ve druhé půli se obraz hry výrazně změnil. Sapeli se zatáhlo a snažilo se o udržení těsného vedení, zatímco hosté se vrhli do útoku. Obrana domácích fungovala poměrně spolehlivě, a tak dlouho odolávali náporu soupeře. Až v 73. minutě se postavil Krejča k rozehrání přímého kopu. Jeho střelu lehce tečoval František Kříž a vyrovnal. Hosté se s vyrovnáním spokojili, a za to přišel trest, když v 88. minutě Reiterman hlavou rozhodl o výhře domácích.
Góly: 8. Dvořáček, 88. Reiterman – 73. F. Kříž. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Sapeli: Koubek – Tržil, Reiterman, Zamazal, Barák, Takács, Špendlíček, Fišer (68. Brnický), Dvořáček, Macko, Koukal (71. Kolman). Jemnicko: Kopeček – Čurda, Borkovec, Tobolka, Kincl, Morkus, Krejča, Křivánek, Koutný, J. Kříž (77. Máca), F. Kříž. Nejlepší hráči: Zamazal, Barák, Koukal.

LUKA N. J. – HERÁLEC ZR 0:2
Domácím se vůbec nepodařil vstup do utkání a celý první poločas tahali za kratší část provazu. Hosté se v 22. minutě dostali zaslouženě do vedení, když si na centrovaný míč naskočil Šusťáček. Během první půle si Herálec vypracoval několik dalších příležitostí, ale kvůli špatné koncovce vedl po pětačtyřiceti minutách pouze o jednu branku. Ve druhém poločase se Luka výrazně zlepšila a zatlačila svého soupeře. Žádnou vyloženou brankovou příležitost si však nevypracovali, a tak v nastaveném čase pečetil zasloužené vítězství Herálce střídající Bureš.
Góly: 22. Šustáček, 90. (+4) Bureš. Rozhodčí: Miller. ŽK 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Luka nad Jihlavou: Čermák – Trombeli, Rozmahel, Bratršovský, Číhal, Boháček, Lapeš, Navrátil, Hrdlička, Hintnaus (80. Vařejka), Mašek (69. Flesar). Herálec: Žďánský – Uchytil, Černý, Zich, Skála, Slováček, Boháč, Šustáček (82. Bureš), Najman, Ptaszek, Hamák. Nejlepší hráči: Čermák, Rozmahel – Zich.

SVĚTLÁ N. S. – CHOTĚBOŘ 2:0
Do zápasu lépe vstoupili domácí, šance Rezka a D. Valenty, ale zůstali nevyužity. Světlá se radovala až ve 28. minutě, kdy Bláha našel Křikavu, který se proti Vykoukalovi nemýlil. Po přestávce se vyznamenal Adamec proti pokusu Martina Somerauera. V 66. minutě přišel trest, to chytrou patičkou našel david Valenta neobsazeného Křikavu, a ten pojistil výhru Světlé.
Góly: 28. a 66. Křikava. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Světlá: Adamec – Císař, J. Valenta, Petřík, Vaňásek – Rezek, Kafka, D. Valenta, Vodička (87. L. Bárta) – Křikava, Bláha (76. Štros). Chotěboř: Vykoukal – Hromádka, Fiala, Jan Hlaváček, Jiří Hlaváček (53. M. Odvářka) – Martin Somerauer, Marek Somerauer, Filipský (58. Kaplan), Hanousek – Koutný (78. Šimoňák), Bělovský. Nejlepší hráči: D. Valenta, Vaňásek – Hanousek.

TŘEŠŤ – ŽIROVNICE 5:1
První půle mnoho zajímavých momentů nenabídla. Hra se odehrávala převážně uprostřed hřiště, a tak když ve 42. minutě přešel Houška přes čtyři domácí obránce a přesnou střelou překonal Peštu, byli domácí pořádně zaskočeni. Na branku Žirovnice však dokázali bleskově odpovědět, když se po standardní situaci prosadil Kodys. Na začátku druhého poločas poslal Třešť do vedení Krejčí, když do prázdné branky doklepl přihrávku Chalupského. Hosté se snažili o vyrovnání, ale Pešta svůj tým několikrát podržel. Na druhé straně se deset minut před koncem dostal k míči Trnka a povedenou střelou zvýšil na rozdíl dvou branek. Žirovnice se poté vrhla do útoku, místo kontaktní branky však ještě dvakrát udeřili domácí a potvrdili zisk tří bodů.
Góly: 45. Kodys, 51. Krejčí, 80. Trnka, 83. Rod, 87. Lacina – 42. T. Houška. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Třešť: Pešta – Tausch, Procházka, Kříž, Kodys, Mareš, Gutwald, Trnka, Krejčí (83. Lacina), Chalupský (87. Petráš), Herkner (75. Rod). Žirovnice: Dvořák – Kuš, Knotek, Vodáček, T. Houška (85. Prušil), Kněžínek, Hadrava, P. Houška, Vilímek, Dýnek, Svoboda (82. Kořínek). Nejlepší hráči: Kodys, Krejčí, Chalupský.

ŽDÍREC N. D. – OKŘÍŠKY 2:2
Ždírec navázal na podzimní zápasy, kdy se mu herně dařilo, ale problém byla koncovka. Po dvou nevyužitých šancích domácích se ve 13. minutě ujaly Okříšky vedení zásluhou Kotrby. O dvanáct minut později se podařilo vyrovnat Novotnému. Ždírecký Tatran zahrával spousty standardních situací, ale nic z toho nedokázal využít. V 78. minutě vyšel jediný brejk soupeře, který jim stačil k vedení 2:1. Domácí i nadále byli aktivní a po zásluze se v 83. minutě dočkali vyrovnání z kopačky Mrázka.
Góly: 25. Novotný, 83. Mrázek – 13. Kotrba, 78. Řezáč. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Ždírec: Pometlo – Klupka, Votava, Čalkovský, Kysilko – Mrázek, Kolouch (83. Klimeš), Pátek, Smejkal – Novotný, Michalec. Okříšky: Fiala – Tekal, Brabenec, Dočekal, Dubský – Kotrba, Janáček, Ryšánek, Tůma (88. Bastl) – Řezáč, Svoboda. Nejlepší hráči: Kolouch, Novotný – Fiala.

16. Čáslavice-S.         17  3 3 11 23:44    12

Příští kolo: Jemnicko – Luka n. J., Herálec ZR – Světlá n. S., Chotěboř – M. Budějovice, Čáslavice-Sádek – Třešť, Žirovnice – Jaroměřice, Přibyslav – Ždírec n. D., Okříšky – Humpolec, V. Bíteš – Sapeli Polná.