Na okresní derby si našla cestu bezmála šestistovka diváků. Ta viděla velmi bojovný a urputný boj o každý metr hřiště. Ždírecký trenér Miroslav Plíšek neobvykle vysunul do útoku stopera Radka Koloucha, tento tah se nakonec ukázal jako geniální a připoměl tak tahy nizozemského kouče Luise van Gaala na mistrovství světa.

„Věděli jsme, že bude těžké na tomto terénu kombinovat, takže jsme potřebovali vpředu hráče, který podrží míč," prozradil záměr Plíšek. Jak se později ukázalo, tento tah vyšel ždíreckému trenérovi na jedničku. Samotné utkání začalo náznakem šance Hanouska, ale Pometlo si s centrem s přehledem poradil.

Po čtvrthodině hry předvedli domácí pěknou akci, k centru se dostal Marek Somerauer, ale Martin Odvářka odkrytou branku netrefil. Na druhé straně se vyznamenal Vykoukal při stříleném centru Pátka.

Tři minuty Radka Koloucha

Potom přišla tříminutovka Radka Koloucha. Nejdříve po samostatném úniku z levé strany minul branku a o chvilku později si dovolil udělat kličku gólmanovi Vykoukalovi, ale jeho pokus mířící do branky byl sražen na roh. Ten zahrál Klimeš na druhou stranu velkého vápna, ale Pátek z voleje mezi tři tyče netrefil.

„O přestávce jsem hráčům říkal, že je to 0:0, že není umění vyhrát zápas, kdy jsme lepší, ale musím přiznat, že nás Ždírec pustil do dvou šancí," řekl chotěbořský trenér Josef Soural.

Sedm minut po přestávce přišlo rozhodnutí. Na pravé straně se hezky uvolnil Klimeš a přesným tvrdým centrem našel kopačku Koloucha, který vstřelil jediný gól utkání. Po hodině hry mohl vyrovnat Kaplan, jeho trestný kop chytil Pometlo. K navýšení náskoku měl blízko ve skluzu Kysilko, který nedokázal usměrnit za Vykoukalova záda centr Klimeše.

Na druhé straně spálil velkou šanci Kaplan a v poslední příležitosti se objevil střídající Smejkal, který centrem překvapivě ohrozil Vykoukala.

„Žďírec vyhrál zaslouženě, měl opticky navrch, lépe se na těžkém terénu pohyboval a potkal nás asi nejlepší soupeř. Byli kompaktní, nemají slabiny, a jestli ano, tak jsme je dnes neodhalili," měl jasno Soural.

„S ohledem na soupeře a na terén jsme museli udělat i změny v rozestavení. Jsme rádi, že se nám zde podařilo vstřelit branku. Nebylo to o fotbalové kráse, ale zápas vyšel Klimešovi s Kolouchem," dodal Plíšek.