Rezerva Slovanu po skalpu ambiciózní Světlé padla v Dobroníně

Havlíčkobrodsko – Doma si ve fotbalové I. A třídě napravila reputaci Světlá, která díky i čtyřem gólům Křikavy porazila Kamenici 5:2.

10.10.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

DOBRONÍN – H. BROD B 2:1

Domácí do utkání vstoupili dobře, hned v první minutě měl stoprocentní šanci Diňa. Pak šel dvakrát sám na gólmana Mikšíček, ovšem také se neprosadil. Havlíčkobrodská rezerva se po chvíli oklepala, ale domácím v závěru poločasu vyšla standardka, kdy Zamazal našel hlavu Novotného, a ten byl neomylný – 1:0.

Ve druhé půlce se hra změnila. Hosté prostřídali a začali se tlačit před branku Kotrby, který jednu šanci soupeře zneškodnil, ale na tu Berkyho, který unikl obraně, už neměl nárok – 1:1. Hosté byli lepší a tlačili se dál dopředu, jenže zapomněli na Pospíchala, který prošel přes půl hřiště a rozhodl o výhře Dobronína. „Ukázal se jako správný kapitán. Ve druhé půlce to bylo z naší strany hodně ubojované, protože hosté byli kvalitní a nebyli daleko od vítězství. Ale kdybychom proměnili ty šance na začátku, mohlo to být jiné," doplňuje trenér Dobronína Jan Chramosta.
Góly: 44. Novotný, 81. Pospíchal – 65. Berky. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 4:2. Diváci: 120. Poločas 1:0. H. Brod B: Vaněček – Svoboda, Molák, Báča, Halák – Hejkal (46. Berky), Burejtka, Havel, Henek, Sůva (56. Báča) – Horn.

SVĚTLÁ N. S. – KAMENICE N. L. 5:2

Domácím vyšel vstup do utkání, kdy v páté minutě dostal krásný míč Čuřik od Křikavy, prvně jmenovaný byl faulován a Adamec pokutový kop s přehledem proměnil. Následně se prosadil obávaný střelec Křikava, který dvěma góly do poločasu upravil na 3:0, ale nutno říci, že Světlo ve dvou případech dvakrát podržel gólman Adamec. Po přestávce se podařilo hostům snížit, ale ostrostřelec Křikava posunul Světlou až na 5:1 a konečnou podobu výsledku dal kamenický Houser.
Góly: 5. Adamec (PK), 9., 40., 66. a 79. Křikava – 60. Hadrava, 81. Houser. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Světlá n. S.: Adamec – Čurík, Náděje, Petrus (64. Šimek), Pohnětal – Valenta, Vodička (79. Bílek), Rezek, Novák (77. Hradecký) – Křikava, Muzikář.

POHLED – PACOV 0:6

Pohled chtěl v letošní těžké sezoně navázat proti Pacovu na poslední zápas v Polné, kde poprvé bral všechny body. Jenže po čtvrthodině hry se prosadil hostující Lukáš Rybčák, který ještě do poločasu zvyšoval pro Pacov na 2:0. Domácí rozhodně nehráli druhé housle, ale šance Michala Sobotky a Drlíka gólem neskončily. Po přestávce se domácí nevyvarovali několika chyb, za které je hosté nekompromisně trestali.
Góly: 16., 38. a 61. L. Ryčák, 57. Podolský, 81. a 87. Vítámvás. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Pohled: Růžička – Siebenbürger, Popsíchal, Krpálek (46. Hospodka), Martin Sobotka – Gruber, Šnobl, Drlík, Rérych – Michal Sobotka, Janďourek (82. Freudenreich).

LEŠTINA – CHOTĚBOŘ B 2:2

První čtvrt hodinka patřila domácí, kteří mohli už v první minutě vést, ale Piskač mířil jen do tyčky. O deset minut později se ale síť rozvlnila. Čáslavského hlavičku sice zastavilo břevno, ale balon se odrazil ke Štrosovi a ten se nemýlil. Jenže domácí vedení uspalo a hosté srovnali parádní střelou z přímáku. Leštině se podařilo do šaten jít do vedení po pěkné kombinační akci. Ale hned po návratu z kabin inkasovali a už se jim nepodařilo strhnout vedení na svou stranu.
Góly: 11. Štros, 45. Pajer – 23. Neuvirt, 48. Krédl. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas: 2:1. Leština: Novotný – T. Aubrecht, Prchal, Karel, Pajer – Čáslavský (72. L. Aubrecht), Forejt, Piskač, Bárta – Štros, Mišovic (82. Staněk). Chotěboř B: Chalupa – Neuvirt, Čapek, Fiala, Sadílek – Bělovský, Šimon, Pospíšil, Tůma – Krédl (55. Ledvinka), Pfeffer.

H. BOROVÁ – POLNÁ B 1:3

Domácí předváděli od začátku utkání odevzdaný výkon. Už v první půl hodině hry hosté spálili několik dobrých příležitostí. Čtyřikrát nastřelili tyčku a dvakrát jim rozhodčí správně neuznal gól. Hosté se přesto po rohovém kopu dostali do vedení vlastním gólem. Domácí si pouze vypracovali několik střeleckých příležitostí a o vyrovnání se postaral Petr Veselý z trestného kopu. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a šancí na obou stranách ubylo. Hosté v poslední čtvrthodině potrestali dvě brejkové situace po špatných rozehrávkách domácích hráčů.                                                                                                                                                                                 Góly: 45. Petr Veselý – 30. a 76. Jelínek, 79. J. Holub. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1. H. Borová: Pavel Veselý – Adam (74. Janáček), J. Veselý, Blažek – J. Chlubna, Kučera, Petr Veselý, Béna (35. Němec), Z. Frühbauer – Šrámek (46. Pecha), Rakušan.

10.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.