Nováček ve své premiéře na domácím zrekonstruovaném hřišti zvítězil zaslouženě 3:1 a naznačil, že by mu střílení gólů nemuselo dělat na rozdíl od předchozí sezony v krajském přeboru zase až tak velký problém. „Zejména v domácím prostředí jsme se potýkali s produktivitou. Tentokrát jsme sice také některé šance nedotáhli, ale góly padaly," těšilo ždíreckého trenéra Miroslava Plíška.

Jeho tým byl aktivnější, měl víc šancí. „Z tohoto pohledu jsme si výhru proti vynikajícímu soupeři zasloužili. Kvalitní fotbal se ale hrál z obou stran," ocenil kouč soupeře. „Ždírec zvítězil zaslouženě. My jsme především nezvládli vstupy do obou poločasů. Dostali jsme gól hned v páté minutě a po příchodu z kabin po třech minutách, což se určitě na naší hře projevilo," řekl trenér FC Žďas Radim Chmelíček.

Čekalo se, že právě jeho tým bude v ofenzivě nebezpečnější. Na Tatranu totiž nastoupil se dvěma útočníky. Exligista a bratr trenéra Aleš Chmelíček však svoje šance neproměnil a mezi střelce se nezapsala ani letní posila Trojánek. „Věděli jsme, že Ždírec měl v Tasovicích, které hrají také na dva útočníky, problémy, a chtěli jsme toho využít. V podstatě jsme si ale nevypracovali žádnou přímou střelu na branku," štvalo žďárského kouče.

Za rozhodující považuje ždírecký bleskový přechod do útoku. „Problém byl zejména ve středu hřiště, kde jsme se s kvalitními hráči nestačili vracet," řekl Chmelíček.

Podstatnou zbraní domácích byl útočník Radek Kolouch. Třiatřicetiletý kapitán sice minulou sezonu alternoval v obraně, nyní ale už opět operuje vepředu. Po faulu na něj se domácí dostali do vedení, při druhé brance to byl on, kdo centrem našel Mrázka, a třetí zásah si připsal sám.

„Radkovi zápas sedl, musím ale vyzdvihnout i ostatní, protože těžil i z jejich výkonu," upozornil Plíšek.

Už ve středu je na programu vložené patnácté kolo, ve kterém jeho tým přivítá Uherský Brod. „Pro nás jde o velkou neznámou, ale chceme být samozřejmě úspěšní. Všechno záleží na tom, jak k tomu zápasu přistoupíme. Pokud to bude s chutí jako teď, tak věřím, že dokážeme získat další tři body," řekl Plíšek.

Žďár doma v derby přivítá Havlíčkův Brod. Při pohledu na tabulku půjde především o vyhnutí se spodním patrům tabulky. „Nechci po pěti kolech říkat, že to je zápas o záchranu, spíš o klid a lepší výchozí pozici v další fázi podzimu," uzavřel Chmelíček.