Rozsochatec zaskočil Borovou nevídaným obratem

Havlíčkobrodsko – O víkendu pokračovaly fotbalové přípravy na jarní část sezony.

17.3.2015

Třináct gólů bylo k vidění v přípravném zápase H. Borová – Rozsochatec, když se hostům hrající okresní přebor podařil obrat z 5:1 na 6:7.Foto: Ivo Havlík

Ligový dorost brodského Slovanu si doma poradil s účastníkem krajského přeboru se Sapeli Polná 6:2.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

H. BROD U19 – SAPELI POLNÁ 6:2
Do utkání jsme vstoupili aktivně a ihned jsme si vytvořili převahu ve středu hřiště, kterou se nám podařilo poměrně brzo zúročit v první branku. Po pěkné a efektní kombinaci otevřel skóre utkání krásnou střelou Pleva. O chvíli později byl ve vápně faulován Henek a rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Haala. O několik minut později soupeř využil chybné rozehrávky a podařilo se mu snížit na 2:1.

Osvědčenou kombinaci, která vedla k prvnímu gólu, jsme sehráli ještě jednou a Pleva opět mířil bezchybně za záda brankáře Polné.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že v žádném případě nesmíme polevit v našem snažení a že musíme ještě nějaký ten gól přidat. To se nám také podařilo, když branky postupně vsítili Nedvěd, Němec a nováček Henek. Soupeři se podařilo korigovat z ojedinělé příležitosti po zaváhání naší obrany.

„Tentokrát musím svůj tým pochválit, protože jsme hráli nejen pěkný fotbal, ale i před brankou soupeře jsme byli maximálně efektivní.
Vzhledem k tomu, že se nám během následujícího týdne vrátí do tréninku hned několik hráčů o sestavě na první mistrovské utkání, zatím příliš jasno nemáme.

Proti Olomouci nebereme nic jiného než tři body, nic jiného si vzhledem k našim cílům nemůžeme ani dovolit. Cíl zůstává stejný, ligu chceme vyhrát," říká brodský trenér Tomáš Bárta.

Góly H. Brodu: 6. a 33. Pleva, 11. Haala, 69. Nedvěd, 73. Němec, 82. Henek. Rozhodčí: Zadina. Poločas: 3:1. H. Brod: Jícha – Hamřík (72. Megela), Havlíček, Jagoš, Burjetka – Dvořák, Henek, Jaroš – Němec, Haala, Pleva (66. Nedvěd).

VĚŽNICE – KOUTY (TR) 0:1
„Odehrálo se vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Rozhodla chyba našeho gólmana Drahoše. Naše herní zlepšení bylo znát," nechal se slyšet věžnický předseda Bohuslav Chalupník.
Rozhodčí: Niederle. Poločas: 0:1. Věžnice: D. Drahoš – A. Drahoš, Fikejz, Chalupník, Mottl – Novotný, Šimoníček, Kocourek, Fazekaš – Klement, Šejstal. Střídali: Tecl, Kunc, Laštovička.

H. BOROVÁ – ROZSOCHATEC 6:7
„Do stavu 5:1 jsme hráli dobrý fotbal, ale potom si začali hráči na hřišti dělat, co chtěli, více to nemá cenu komentovat. Hráli jsme i v provizorní sestavě, zejména druhý poločas, ale tím porážka nebyla," řekl borovský trenér Roman Brukner.
Góly H. Borové: Petr Veselý 2, Antl 2, Hospodka, Z. Frühbauer. Poločas: 5:3. H. Borová: Pavel Veselý – L. Kučera, J. Veselý, Blažek, Hospodka – Tonar, Z. Frühbauer, P. Kučera, Chlupna – Petr Veselý, Antl. Střídali: Lupták, Vavroušek, A. Paušíma, A. Frühbauer.

LEŠTINA – OKROUHLICE 8:0
„Okrouhlice toho moc nepředvedla a příliš nás neprověřila. My jsme si zahráli fotbal a osm gólů je pro soupeře ještě milosrdných. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem," prozradil leštinský kouč David Hospodka.
Góly: Forejt 4, Pajer 3, Sobek. Poločas: 3:0. Leština: Piskač – Poul, Čáslavský, T. Aubrecht, Prchal – Klaus, Karel, L. Aubrecht, Pajer – Mišovic, Forejt. Střídali: J. Proněk, M. Proněk, Sobek.

17.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.